dnes
Pondělí - jasno
33°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
28°C
Nová „táckárna“ v malešickém bytovém domě slouží i veřejnosti
Interiér nové jídelny. Foto: P10

Nová „táckárna“ v malešickém bytovém domě slouží i veřejnosti

V Bytovém domě Malešice, který zrekonstruovala Městská část Praha 10, postupně vzniká celý komplex veřejných služeb. Uplynulou středu se zde otevřela nová jídelna, která denně nabízí obědy nejen pro obyvatele bytového domu, ale pro širokou veřejnost.

„Není obvyklé, že by městská část podporovala veřejnou jídelnu, jsme v tomto ohledu docela výjimkou, a to nejen na pražské poměry. Myslíme si ale, že podpora města jeho obyvatelům má spočívat právě ve zkvalitňování života ve městě a jeho služeb. Věřím, že nejen senioři, ale mnoho lidí napříč všemi věkovými skupinami tuto službu uvítá,“ sděluje radní Ondřej Počarovský (TOP 09). 

V nové jídelně, která se nachází v prvním patře bytového domu a má bezbariérový přístup, se na oběd může zastavit kdokoli. Cena jednoho hlavního jídla je kolem 60 korun, každý den jsou v nabídce minimálně čtyři hlavní teplá jídla, polévka, ale i zákusky, saláty a sortiment nápojů.

Jídelna prošla zhruba měsíčním zkušebním provozem, kdy denně vydala na osmdesát obědů. V budoucnu se počítá s tím, že by počet strávníků mohl být až trojnásobný. Narůstat bude i využití nebytových prostor v Bytovém domě Malešice.

„Chceme, aby se Bytový dům Malešice stal kulturním i společenským centrem nejen pro jeho obyvatele, ale i pro lidi z okolí. Proto plánujeme postupně rozšiřovat jeho služby – zatím zde funguje dětská herna, dnes jsme otevřeli jídelnu, letos by mělo následovat i rodinné centrum nebo pobočka knihovny,“ říká radní.

Provoz Jídelny Malešice zajišťuje příspěvková organizace města Školní jídelna Praha 10 – ta v současné době spravuje 17 provozoven a zabezpečuje tak na Praze 10 stravování pro 13 základních škol, poskytuje stravu pro několik mateřských škol a klienty sociálních zařízení CSOP, LDN a MČ Praha 10. Denně obslouží v průměru 9000 strávníků.

Organizace spolupracuje s vlastní nutriční terapeutkou a výživovým poradcem, kteří kontrolují a sestavují jídelní lístky.


Ombudsman pro seniory - Informační centrum Prahy 3

Včera v 07:24

Informační centrum Poskytuje seniorům Prahy 3 poradenství v oblasti bydlení, důchodů, sociálních a zdravotnických služeb, volnočasových aktivit, zajišťuje bezplatné právní poradenství, doprovod při úředních jednáních a pomoc v tíživých životních situacích.

Na diskotéku Miloše Skalky do Švehlovy sokolovny

18. srpna 2018 v 07:11

Na taneční diskotéku všech dob zve radnice patnácté městské části. V pátek 14. září ve Švehlově sokolovně hraje Miloš Skalka a jako hosta si pozval herce a zpěváka Milana Peroutku.

Další články
Nahoru