dnes
Pondělí - polojasno
20°C
zítra
Úterý - oblacno
23°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Nová stezka pro pěší i cyklisty spojuje Černý Most a Kyje
Nová stezka spojuje Černý Most a Kyje. Foto: P14

Nová stezka pro pěší i cyklisty spojuje Černý Most a Kyje

Obyvatelé a návštěvníci městské části Praha 14 mohou při svých procházkách začít využívat novou stezku spojující černomostecký Rajský vrch a rekreační oblast v okolí Kyjského rybníka. Výstavba stezky trvala půl roku. Náklady na vybudování dosáhly 7,1 milionu korun, které městská část v rámci dotace dostala od magistrátu.

„Stezka měří asi 430 metrů, je určena pěším, případně cyklistům, kteří se nebojí jízdy do kopce,“ uvedl místostarosta Prahy 14 Petr Hukal, který má v Praze 14 na starost oblast dopravy.

Nová trasa začíná u křižovatky ulic Vajgarská a Broumarská a končí v ulici Dobrovolného. „Nejen, že si díky ní obyvatelé Černého Mostu mohou zkrátit cestu do Kyjí a naopak, představuje také další alternativu, jak se příjemně projít lesem při cestě na rozhlednu Doubravka,“ pokračoval Hukal.

„Hlavní město dlouhodobě podporuje projekty zaměřené na rozvoj cyklistické a pěší dopravy. Do budování stezek pro bezmotorovou dopravu město v posledních letech investovalo stovky milionů korun,“ sdělil náměstek primátora Petr Hlubuček, do jehož gesce spadá mimo jiné i optimalizace městské infrastruktury s ohledem na zlepšení životního prostředí.

Loni v listopadu bylo otevřeno nové spojení mezi hloubětínskou Bažantnicí, kbelským letištěm a Satalicemi, stálo šest milionů korun. Respektive další stezka postupně vznikající severovýchodní cyklomagistrály.

V Praze 14 týká se aktuálně připravuje projekt stezky podél ulice Českobrodská. Ta propojí městskou část s centrem Prahy.


Rašínovo nábřeží směrem z centra je uzavřeno

Včera v 09:59

Od dnešního dne do 21. července je uzavřena část Rašínova nábřeží ve směru z centra.

Dopravní omezení v ulicích Sokolská, Legerova a Mezibranská

12. července 2020 ve 22:48

Od 13. července do 4. září bude omezen provoz na Sokolské, Legerově, Mezibranské a některých přilehlých komunikacích v Praze 1 a 2. Důvodem jsou stavební úpravy plynovodů. Práce a související dopravní opatření budou probíhat po etapách.

Dopravní omezení v Argentinské

10. července 2020 v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru