Dnes Sobota - zatazeno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nová stezka pro pěší i cyklisty spojuje Černý Most a Kyje
Nová stezka spojuje Černý Most a Kyje. Foto: P14

Nová stezka pro pěší i cyklisty spojuje Černý Most a Kyje

Obyvatelé a návštěvníci městské části Praha 14 mohou při svých procházkách začít využívat novou stezku spojující černomostecký Rajský vrch a rekreační oblast v okolí Kyjského rybníka. Výstavba stezky trvala půl roku. Náklady na vybudování dosáhly 7,1 milionu korun, které městská část v rámci dotace dostala od magistrátu.

„Stezka měří asi 430 metrů, je určena pěším, případně cyklistům, kteří se nebojí jízdy do kopce,“ uvedl místostarosta Prahy 14 Petr Hukal, který má v Praze 14 na starost oblast dopravy.

Nová trasa začíná u křižovatky ulic Vajgarská a Broumarská a končí v ulici Dobrovolného. „Nejen, že si díky ní obyvatelé Černého Mostu mohou zkrátit cestu do Kyjí a naopak, představuje také další alternativu, jak se příjemně projít lesem při cestě na rozhlednu Doubravka,“ pokračoval Hukal.

„Hlavní město dlouhodobě podporuje projekty zaměřené na rozvoj cyklistické a pěší dopravy. Do budování stezek pro bezmotorovou dopravu město v posledních letech investovalo stovky milionů korun,“ sdělil náměstek primátora Petr Hlubuček, do jehož gesce spadá mimo jiné i optimalizace městské infrastruktury s ohledem na zlepšení životního prostředí.

Loni v listopadu bylo otevřeno nové spojení mezi hloubětínskou Bažantnicí, kbelským letištěm a Satalicemi, stálo šest milionů korun. Respektive další stezka postupně vznikající severovýchodní cyklomagistrály.

V Praze 14 týká se aktuálně připravuje projekt stezky podél ulice Českobrodská. Ta propojí městskou část s centrem Prahy.


Uzavírka Koněvovy ulice

Dnes v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Oprava mostu Ve Žlíbku po zimní přestávce pokračuje

7. dubna 2021 v 08:05

Technická správa komunikací zahájí po zimní přestávce od 11. dubna stavební práce na druhé polovině mostu X526 v ulici Ve Žlíbku – Počernická přes komunikaci D10 (Novopacká). Práce by měly skončit do 31. července 2021. 

Kdy v dubnu neprojedete tunelem Mrázovka

6. dubna 2021 v 11:36

Z důvodu mytí a údržby technologie bude postupně uzavírán tunel Mrázovka.

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

5. dubna 2021 ve 20:10

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Začne oprava Kutnohorské ulice

2. dubna 2021 v 08:00

Technická správa komunikací začne od pondělí 12. dubna s rozsáhlou rekonstrukcí Kutnohorské ulice v úseku začínající 250 m před ulicí Kardausova a končící okružní křižovatkou Přátelství x Podleská.

Oprava mostu Chodovec v Praze 11

1. dubna 2021 v 08:49

Technická správa komunikací začne od soboty 10. dubna instalovat dopravní omezení a od pondělí 12. dubna zahájí stavební práce na mostě X694 Chodovec, který převádí ulici Brněnská přes ulici Pod Chodovem.

Uzavření středního tubusu Strahovského tunelu

31. března 2021 v 17:10

Z důvodu mytí stěn a stropu a údržby technologie bude střední tubus (B) Strahovského tunelu ve směru na Břevnov od 6. dubna do 12. dubna uzavřen vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Mytí stěn a stropu v Letenském tunelu

31. března 2021 ve 12:16

Z důvodu mytí stěn a stropu bude Letenský tunel od čtvrtka 8. dubna do pátku 9. dubna od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru