Dnes Sobota - dest 25°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nová smyčka u stanice metra Depo Hostivař už funguje, jezdí do ní tramvaje i autobusy
Nová tramvajová smyčka před zprovozněním. Foto: Miroslav Penc / DPP

Nová smyčka u stanice metra Depo Hostivař už funguje, jezdí do ní tramvaje i autobusy

Od dnešního rána byla zprovozněna nová tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař. Ve smyčce zastavuje i řada autobusových linek. Informoval o tom pražský dopravní podnik na svém facebookovém profilu.

Stavba začala v polovině března a náklady činily zhruba 200 milionů korun. Kvůli stavbě byl omezen provoz tramvají i autobusů. Zprovozněním nové smyčky se trvale mění jízdní řády některých tramvají.

Linka číslo 7 je prodloužena ze současné konečné zastávky Nové Strašnice do nového obratiště Depo Hostivař a v tomto obratišti bude nově zastavovat v obou směrech i linka číslo 16. 

Do nové tramvajové smyčky se opět vrací i autobusové linky 163, 171, 173, 208, 228, 229, 364 a 366. Jejich obratiště bude nyní uvnitř smyčky.


Autor: puc

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Oprava kanalizační stoky ve Vrbově pokračuje

3. července 2024 ve 14:20

V průběhu letních prázdnin pokračuje oprava kanalizační stoky ve Vrbově ulici. Výraznější změnu řidiči i chodci zaznamenají na úrovni čerpací stanice EuroOil na jedné straně ulice, a Střední školy gastronomické a hotelové na straně druhé.

Další články
Nahoru