Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nová smyčka u stanice metra Depo Hostivař už funguje, jezdí do ní tramvaje i autobusy
Nová tramvajová smyčka před zprovozněním. Foto: Miroslav Penc / DPP

Nová smyčka u stanice metra Depo Hostivař už funguje, jezdí do ní tramvaje i autobusy

Od dnešního rána byla zprovozněna nová tramvajová smyčka u stanice metra Depo Hostivař. Ve smyčce zastavuje i řada autobusových linek. Informoval o tom pražský dopravní podnik na svém facebookovém profilu.

Stavba začala v polovině března a náklady činily zhruba 200 milionů korun. Kvůli stavbě byl omezen provoz tramvají i autobusů. Zprovozněním nové smyčky se trvale mění jízdní řády některých tramvají.

Linka číslo 7 je prodloužena ze současné konečné zastávky Nové Strašnice do nového obratiště Depo Hostivař a v tomto obratišti bude nově zastavovat v obou směrech i linka číslo 16. 

Do nové tramvajové smyčky se opět vrací i autobusové linky 163, 171, 173, 208, 228, 229, 364 a 366. Jejich obratiště bude nyní uvnitř smyčky.


Autor: puc

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

Včera v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

Včera v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru