Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nová školka v pražských Kbelích by měla být v provozu od roku 2023
Ilustrační foto: archiv

Nová školka v pražských Kbelích by měla být v provozu od roku 2023

Nová mateřská škola v Praze 19 by se měla dětem otevřít v roce 2023. Školku od jara staví firma Skanska Reality. Vzdělávací zařízení vzniká v rámci projektu Albatros Kbely, který počítá s výstavbou 11 bytových domů. Objekty vyrostou v pěti etapách. Kolaudace první etapy, jejíž součástí je i postavení školky, je plánovaná na listopad roku 2022. Vyplývá to ze smlouvy mezi Prahou 19 a firmou Skanska a z informací na webech radnice a developera.

Školka bude stát při ulici Polaneckého a bude mít tři třídy. Dokončení stavby mateřské školy se předpokládá do srpna roku 2022. Poté developer školku a pozemek školní zahrady převede do vlastnictví devatenácté městské části. Radnice převezme do své správy rovněž novou cyklostezku.

Veřejnost ji bude moci využívat až po dokončení všech etap výstavby. Důvodem podle Skansky je to, že zbudovaná cesta pro cyklisty bude součástí staveniště a její využívání během stavebních prací by bylo pro lidi nebezpečné. Pro veřejnost postupně vzniknou i tři dětská hřiště a workoutová zóna na cvičení pro dospělé.

V Kbelích nyní vznikají bytové domy, v nichž bude celkem 652 bytů. První dva domy se 127 byty Skanska staví od listopadu 2020. Letos v listopadu by měla začít výstavba dalších dvou domů se 145 byty. Projekt dostal název podle cvičného letounu Aero L-39 Albatros, který je vystavený v hangáru Leteckého muzea Kbely.

Prahu 19 tvoří katastrální území Kbel v severovýchodní části hlavního města. Z voleb v roce 2018 vzešlo patnáctičlenné zastupitelstvo, které zvolilo pětičlennou radu. Uskupení Kbely náš domov má v zastupitelstvu 11 mandátů. Starostou Prahy 19 je od roku 1997 Pavel Žďárský (Kbely náš domov).


Autor: ČTK

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Další články
Nahoru