Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský sport

Nová sezóna na Hájích je po šesti letech opět na travnatém fotbalovém hřišti

Po roce intenzivních jednáních mezi FC Háje Jižní Město a společnosti ODDITY, kde hrála jedenáctá městská část zastoupená radním Janem Stárkem především mediační roli, se nedávno podařilo dotáhnout do konce finální znění nájemní smlouvy potřebné pro plné využívání fotbalového travnatého hřiště Háje u Výstavní ulice.

Obě strany se nakonec dohodly, že FC Háje budou mít pozemky firmy ODDITY k dispozici za symbolické nájemné 1 koruna /měsíc, a to zatím na dobu určitou do 31. prosince 2022. Jedenáctá městská část je pak v rámci své grantové politiky připravena podílet se finančně na rekultivaci hřiště.

„Oběma zástupcům za jednotlivé strany i touto cestou patří poděkování za nalezení kompromisu, který ve svém důsledku znamená zlepšení sportovního zázemí pro jihoměstské fotbalisty. Zároveň si zaslouží ocenění i pozitivní vstupy starosty městské části Jiřího Dohnala a kolegyně zastupitelky Marty Šorfové,“ uvedl radní Prahy 11 pro sport, kulturu a volný čas Jan Stárek.

„Byli to právě oni, kteří vždy, když bylo třeba, zasahovali ve prospěch dohody. Uzavřená smlouva je jen prvním krokem, ještě nás čeká spousta práce. Dlouhodobé řešení, které by mělo přinést především klid fotbalovému oddílu FC Háje Jižní Město, je předmětem dalších jednání, která budou následovat. Důležité je, že obě smluvní strany deklarovaly vůli se finálně dohodnout. Věřím, že éra lebedy a plevele na Hájích končí,“ dodal Stárek.


V Praze 2 se bruslí nejen v Grébovce, ale i v Riegrových sadech

Včera v 07:21

Praha 2 zahájila v tomto týdnu bruslařskou sezónu hned na dvou kluzištích. Ledové plochy jsou u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech a nově i v Riegrových sadech vedle zahradní restaurace. V provozu budou až do konce února. 

Sportovec Prahy 4 roku 2021

2. prosince 2021 v 09:15

Praha 4 pořádá ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) další ročník tradiční Ankety o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2021. Nominace mohou kluby a tělovýchovné jednoty zasílat do konce ledna roku 2022.

Tři veřejná kluziště v Praze 8

29. listopadu 2021 v 06:02

Na Praze 8 se dá bruslit na třech kluzištích. Jedno z nich je v areálu Základní školy Glowackého, druhé u Löwitova mlýna a třetí na koupališti Ládví.

Praha 5 otevře kluziště

26. listopadu 2021 v 19:48

Od 1. prosince si budete moci na náměstí 14. října v Praze 5 zabruslit.

Kluziště se na Dvojce otevřou začátkem prosince

25. listopadu 2021 v 10:08

Stejně jako v předchozích letech otevře Praha 2 kluziště na dvou místech. Letos radnice vybrala Riegrovy sady a Grébovku.

Kluziště Westfield Chodov se otevře v prosinci

23. listopadu 2021 v 09:34

Od prosince do ledna se park u chodovského obchodního centra promění v ledovou plochu  pro  všechny  bruslaře.

Praha podpořila uspořádání Mistrovství ČR ve skateboardingu na Štvanici

16. listopadu 2021 v 10:53

Pražští radní včera odsouhlasili poskytnutí neinvestiční účelové individuální dotace ve výši 80 tisíc korun na 24. ročník Mistrovství České republiky ve skateboardingu. Akce se uskutečnila na pražském ostrově Štvanice koncem letošního září.

V Praze 13 se bude bruslit

16. listopadu 2021 v 08:02

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájí znovu zimní sezonu. Bruslení pro veřejnost bude možné od středy 17. listopadu v případě příznivých meteorologických a epidemiologických podmínek.

Další články
Nahoru