Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nová pražská ulice připomene zakladatele automobilky, další bude pojmenována po puškaři
Ilustrační foto: ermell / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Nová pražská ulice připomene zakladatele automobilky, další bude pojmenována po puškaři

Italský automobilový závodník a zakladatel automobilky Enzo Ferrari bude mít v Praze svou ulici. Nacházet se bude v Praze 13. Nově bude v hlavním městě pojmenována v Michli také ulice po vynálezci a puškaři Sylvestru Krnkovi a v Praze 10 bude mít park básník a výtvarník Jiří Kolář. Vyplývá to z návrhu magistrátní místopisné komise, který schválili pražští radní.

Ferrariho ulice ve Stodůlkách vychází jihozápadním směrem ze střední části Klementovy ulice, lomí se k jihovýchodu a vstupuje do Poncarovy ulice. Nová ulice je pojmenována na návrh developerské společnosti, která zde vystavěla nové domy.

Jeden z nejvýznamnějších českých výtvarníků, básníků a autor mnoha originálních výtvarných technik Jiří Kolář bude mít park v Praze 10. Jde o park přiléhající k ulici U vršovického nádraží v úseku mezi Vršovickou a Sámovou.

Puškař a vynálezce Krnka žil v druhé polovině předminulého století Michli v Praze 4. Po něm pojmenovaná ulice vychází z ulice U plynárny, do které se obloukem navrací.

Na návrh radnice Prahy 9 budou mít ve Vysočanech svou ulici manželé Jaroslav a Antonie Piskáčkovi, jejich syn Miroslav a matka paní Piskáčkové, kteří byli zavražděni v roce 1942 v koncentračním táboře v Mauthausenu.

Pojmenování či přejmenování veřejných prostranství v Praze schvaluje městská rada. Podněty může podávat kdokoliv. Návrhy nejprve projednává radnice příslušné městské části. Po schválení jejím zastupitelstvem je postoupen magistrátní místopisné komisi.

Pokud s ním souhlasí, následně jej projednají pražští radní. Prostranství nesmí být podle zákona pojmenováno po nikom žijícím.


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru