dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Nová pravidla pro pronájem bytů

Rada hl. m. Prahy schválila nová pravidla pronájmu bytů a ubytovacích místností. Tento krok vychází vstříc řadě jejich uživatelům, kteří pro jejich užívání nabývají vedle stávajících povinností také zásadní a neměnná práva. 

Nová pravidla posilují jistoty u nájemců, kteří byty řádně užívají. Nemusejí mít obavy z prodlužování doby nájmu, bude se tak dít automaticky. Odstraní se rovněž podnájemní smlouvy uzavírané se správními firmami, nájemníci budou vždy přímo nájemníci hlavního města.

Nedílnou součástí takové podnájemní smlouvy u některých objektů či u profesních bytů (strážníci Městské policie, policisté, učitelé, zdravotníci, zaměstnanci magistrátu) byl notářský zápis (ve výši cca 4 tis. Kč), kterým podnájemce svolil k vyklizení bytu pro případ nesplnění povinností.

Odpadá též jistina tří nájmů předem, srovná se postavení nájemců a podnájemců, např. i v tom, že podnájemce neměl nárok na příspěvek na bydlení atd. Prodlužování doby nájmu u bytů v minulosti pronajatých na základně návrhu z městských částí (1686 bytů) bylo pravidelné prodlužování nájmu změněno ze dvou na pět let.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru