Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nová plnička CNG je v Hořicích, postavil ji nadšenec
Plnička je určená nejen pro osobní auta, mohou ji využít také nákladní vozidla. Foto: innogy

Nová plnička CNG je v Hořicích, postavil ji nadšenec

Veřejné plnicí stanice na stlačený zemní plyn (CNG) průběžně přibývají, ale staví se spíše ve větších městech či v jejich blízkém okolí. K nim přibyla jedna nová, v osmitisícových podkrkonošských Hořicích.

V květnu tam svoji samoobslužnou veřejnou plničku otevřel ve spolupráci s innogy Energo Pavel Černý, fanoušek CNG.

K postavení vlastní plnicí stanice jej inspirovaly vlastní zkušenosti s provozem automobilu na CNG. „Nápad s realizací plničky jsem měl v hlavě delší dobu. Vůz na CNG používám už šest let a jsem s ním velmi spokojen. Jelikož cestuji pracovně po celé republice, setkávám se mnohdy s menší dostupností stanic. Plničky jsou nejvíce v okolí velkých měst. Hořice jsou skvělá lokalita, protože vhodně doplňují rozmístění dalších stanic. Ty se nacházejí třeba v Hradci Králové nebo v Jičíně,“ přibližil svou motivaci Černý.

Všechny stavební a výkopové práce uskutečnil svépomocí během pouhých tří měsíců. „Dodávka technologie a spolupráce na projektu s innogy Energo a na následném spuštění stanice se obešla bez jakýchkoli komplikací,“ dodal Černý.

Plnička je určená nejen pro osobní auta, ale mohou ji využít také nákladní vozidla. Z původně odhadovaného odběru 8000 kilogramů plynu za měsíc se v současnosti vytočí přibližně třetina, což představuje naplnění téměř dvou set aut. Pavel Černý však věří, že současné vysoké nákupní ceny plynu opět klesnou a situace bude podstatně příznivější.


Autor: Alo

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

2. června 2024 v 17:12

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

27. května 2024 v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

Další články
Nahoru