Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nová plastová okna šetří energie a chrání před hlukem zvenčí – jaké jsou jejich další výhody?
ByznysPražský životKomerční sdělení
Větrání plastových oken. Foto: archiv

Nová plastová okna šetří energie a chrání před hlukem zvenčí – jaké jsou jejich další výhody?

Nová okna přinášejí spoustu výhod, obzvláště pokud bydlíte ve velkém rušném městě. Faktem je, že jako hlavní benefity nejčastěji vnímáme právě lepší odhlučnění od okolního světa a samozřejmě i výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti. V tomto článku se však podíváme i na další výhody toho, když si v Praze (nebo i jinde) pořídíte kvalitní nová plastová okna od osvědčené firmy. Jdeme na to. 

Co všechno tedy s novými okny získáte, a proč z nich budete mít radost i užitek, jsme shrnuli do 7 bodů: 

  1. Lepší tepelně izolační vlastnosti a odhlučnění. Lepší tepelná izolace a snížení hluku v domácnosti patří mezi základní benefity nových oken. Uvádí se, že s novými okny lze ušetřit až 30 % na vytápění. Navíc pokud bydlíte v rušnější části města, zajisté oceníte lepší odhlučnění od okolí.

  2. Vyšší zabezpečení. Nová okna budou nejspíše bezpečnější než stará okna. Záleží také na tom, jaké sklo zvolíte, ale běžně se jedná o trojsklo. Když bydlíte ve městě v přízemí, můžete uvažovat i o speciálním bezpečnostním skle, ideálně v kombinaci se stínící technikou či dokonce mřížemi.

  3. Barva či dekor dle vašeho vkusu. Plastová okna mají nejširší nabídku barevných provedení včetně nejrůznějších dekorů dřeva i jiných materiálů. Díky tomu nová okna lehce zapadnou i do starších budov, do novostaveb i kamkoliv jinde. Plastová okna mohou vypadat jako hliníková nebo dřevěná.

  4. Nová atmosféra v bytě a lepší výhled ven. Nová okna samozřejmě doma hned poznáte. Opticky mohou zvětšit místnost a dovnitř také propouštějí více světla. Budete mít pocit, že se změnila atmosféra a to nejen tím, že je tam něco nového. Uvidíte, že budete mít i větší motivaci okna mýt a udržovat je čistá, abyste se mohli kochat výhledem.

  5. S novými okny nové stínění. Když už kupujete nová okna, zvažte i pořízení nové stínící techniky, která s nimi jde ruku v ruce. Nejoblíbenější jsou dnes venkovní rolety nebo žaluzie, které kromě stínění zlepšují hlukově i tepelně izolační vlastnosti oken a navíc odrazují případné zloděje.

  6. Jednoduchá údržba. Oproti jiným typům oken potřebují nová plastová okna jen minimální údržbu. Tedy občas je umýt a zkontrolovat kování a těsnění oken. Běžně se uvádí, že jsou plastová okna bezúdržbová, což u nových plastových oken opravdu platí.

  7. Životnost 50 let. Výrobce vám sice nedá záruku na nová plastová okna tak dlouhou, ale reálně se spíše změní technologie výroby oken a přijde nový trend, než abyste museli kvůli opotřebení tato nová okna měnit. Reálně vám těch 50 let vydrží, i když bydlíte na té nejrušnější ulici.

  8. 100% recyklovatelná. U plastových oken se obecně uvádí, že jsou 100% recyklovatelná. To znamená, že plastové profily starých oken se znovu používají k výrobě nových plastových oken, což je v dnešní době pro mnohé také důležitý faktor – šetří se přírodní zdroje. 

protihlukova-skla-plastova-okna-1

Plastová okna s protihlukovými skly

Ať už bydlíte v Praze nebo jinde, když uvažujete o koupi nových oken, nejspíše se do vašeho bytu nebo rodinného domu budou hodit plastová okna.

Dřevěná okna jsou vhodná třeba do dřevostaveb, hliníková pak do administrativních budov, ale všude jinde se i z ekonomického i z praktického hlediska hodí kvalitní plastová okna.

Poraďte se o jejich výběru ideálně s prodejcem, který kromě webových stránek provozuje i kamenné prodejny, kam se můžete osobně zastavit a podívat se na vzorky.


Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Dnes v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Dnes v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Dnes v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Dnes v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

Dnes v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Další články
Nahoru