Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nová parkovací místa v Praze 4
V Jílovské ulici vzniknou nová parkovací místa. Foto: Praha 4

Nová parkovací místa v Praze 4

V Jílovské ulici čtvrtá městská část buduje nová parkovací místa, která usnadní život rezidentům. Jde o 29 nových parkovacích míst, dvě z nich budou vyhrazena pro invalidy.

„Kritický nedostatek míst se nám zde daří řešit moderním parkovacím stáním, které je navíc urbanisticky rozděleno do několika bloků oddělených vždy travnatým pruhem, takže nepůjde o prostou betonovou plochu,“ uvedl radní pro dopravu Prahy 4 Jaroslav Míth (ODS).

Parkoviště vzniká podél plotu Základní školy Jílovská a je moderně koncipováno jako dostatečně velká betonová dlažba s většími mezerami, aby bylo zajištěno vsakování vody a v mezerách mohla prorůstat i odolná tráva.


Autor: Alo

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Včera v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru