dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Nová ostrovní scéna: V osamocené vile na Štvanici se rozjíždí ojedinělý projekt
Osamocený dům na pražském ostrově, vítejte ve Vile Štvanice. Foto: archiv

Nová ostrovní scéna: V osamocené vile na Štvanici se rozjíždí ojedinělý projekt

Praha se dočká nového kulturního prostoru na ostrově Štvanice. Koncem října zde začne fungovat Vila Štvanice, ve které se spojí divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten. Budou se zde pořádat divadelní představení, koncerty i výtvarné dílny.

Tygr v tísni uvedl ve Vile Štvanice svůj úspěšný site-specific projekt Golem, a to dokonce dvakrát. Loni v září a letos v březnu. Místo se uměleckému vedení souboru zalíbilo.

„Vila je osamoceným objektem, její provoz tedy nikoho neruší. V přízemí bývala tančírna, proto je dnes poměrně snadné vybudovat v klenutém prostoru divadelní a koncertní sál,“ popisuje kouzlo místa dramaturgyně Tygra v tísni Marie Nováková.

vila-logo1-a-nahled K obydlení nového kulturního prostoru přizval Tygr v tísni divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten, který nabídku přijal. „Již nějakou dobu se poohlíželi po vlastním divadle v Praze, které by jim přineslo provozní a diváckou svobodu a Vila nabízí nejen to, ale i přidanou hodnotu úžasného genia loci,“ uvádí umělecký šéf Petr Hašek.

Vila Štvanice, jejíž podtitul zní „ostrovní scéna v centru Prahy“, se stane zcela novým, specifickým a nezaměnitelným divadelním, klubovým prostorem.

Velká otevírací párty

Pražané se mohou těšit na stálou divadelní produkci Geisslers Hofcomoedianten, Tygra v tísni a spřátelených souborů, na pravidelnou dávku hudební produkce, zajímavých jednorázových akcí a pravidelných divadelních a výtvarných workshopů, v neposlední řadě by se nemělo zapomenout na stylový bar otevřený nejen v době konání různých akcí.

vila-rekonstrukce-clanek-nahled

„Otevření Vily Štvanice bude velkolepé, máme připravený třídenní program. V pátek 31. října uspořádáme velkou otevírací party s hudebními vystoupeními,“ zve všechny na oslavy do Vily Kristýna Šrolová z propagace Vily Štvanice. Tento večer bude Vila otevřena každému, kdo bude chtít nahlédnout do interiéru nebo se seznámit s jejími představiteli.

Od listopadu ve Vile Štvanice začne normální provoz a budou se zatím nepravidelně konat divadelní představení, koncerty, pořádat workshopy, festivaly a další akce.

Vila Štvanice – ostrovní scéna

31. října 20:00 seznamovací večírek s Vilou
1. listopadu 20:00 premiéra Dvě komedie v komedii (Geisslers Hofcomoedianten)
2. listopadu  20:00 premiéra Explosis (Tygr v tísni)


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru