Nová občanka přišla za seniory domů
21. května 2026 08:18
A představa, že někdo v tomhle věku musí řešit cestu na úřad, čekání a všechny ty formality, mi prostě nepřišla v pořádku.
Řekli jsme si proto s kolegy, že to zkusíme udělat jinak. A jsem strašně vděčná, že náš úřad funguje i pro lidi, kteří už třeba sami na přepážku dojít nedokážou.
Seniorům z Prahy 2, kterých se to týká, jsem proto napsala dopis s nabídkou pomoci. Naše kolegyně pak v případě potřeby přišly přímo domů s notebookem, čtečkou a vším potřebným. Vše vyřídily na místě a následně přinesly i nový doklad.
Měla jsem obrovskou radost, jaký to mělo ohlas. A jeden moc krásný a dojemný dopis od seniorky, který přikládám, mě opravdu potěšil.
Přesně v takových chvílích vím, že tahle práce má smysl, napsala Lucie Pechová (ODS), místostarostka Prahy 2 na svůj facebookový profil


Přidejte si nás na domovskou