Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Nová neurorehabilitace na Zbraslavi

Na pražské Zbraslavi se od října rozšířila nabídka zdravotní péče pro děti. V budově Charlotty Masarykové otevřelo svoji novou pobočku soukromé neurorehabilitační zařízení Sarema. 

„Od října přijímáme do terapií dětské pacienty s DMO, vývojově opožděné či s traumatickým poraněním mozku. Dále děti s poruchou autistického spektra (PAS) a děti s neurovývojovými poruchami, jako jsou např. ADHD, ADD, specifické poruchy učení a chování nebo narušené komunikační schopnosti,“ říká vedoucí fyzioterapeutka Sarema Irena Liscová.  

Zařízení bude poskytovat ambulantní i intenzivní terapeutické programy propojující fyzioterapii a speciální pedagogiku. „Vnímáme důležitost propojení těchto dvou oborů, jelikož řada diagnóz, se kterými se setkáváme u našich klientů, vyžaduje komplexní multioborový přístup,” dodává Irena Liscová, která je jak fyzioterapeutkou, tak speciální pedagožkou.

Nové neurorehabilitační pracoviště najdete na pražské Zbraslavi, v ulici U Včely 176 v budově dětského domova Charlotty Masarykové a Centra služeb pro rodinu a dítě, což jsou příspěvkové organizace Hl. města Prahy.  „Jsem ráda, že jsme navázali spolupráci s organizací Sarema, která pomáhá dětem se speciálními potřebami. Tyto děti jsou z velké části našimi klienty a vím, jak je pro ně důležitá kvalitní a dostupná terapeutická péče,“ řekla při slavnostním zahájení provozu ředitelka domova Radka Soukupová.

Mezi poskytované služby patří například Baby terapie. Ta je určena pro miminka s opožděným psychomotorickým vývojem, dále terapie KISS syndromu nebo program neuro-vývojové stimulaci, který řeší příčinu mnoha problémů chování či učení v důsledku přetrvávajících primitivních reflexů. Více informací na sarema.cz.  


Autor: TZ, red

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Pádluj pomáhat se spolkem ALSA a Take up

4. června 2024 v 10:25

Už pošesté proběhne v pražském Podolí výjimečná akce spojující sport, zábavu a dobrou věc. Spolek ALSA, který se dlouhodobě věnuje pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) a jejich rodinám, pořádá v sobotu 15. června Prague City Swim: Plav a pádluj...

Andělské Pivobraní

1. června 2024 v 10:35

Setkání pěti spřátelených pražských pivovarů, kde se bude slavit láska k pivu, dobrému jídlu a skvělé zábavě.

Další články
Nahoru