dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Nová mateřská škola na Jarově přijímá děti k zápisu
Foto: MČ Praha 3

Nová mateřská škola na Jarově přijímá děti k zápisu

Od 1. dubna plánuje městská část Praha 3 zahájení provozu nové mateřské školy Jarov, která byla postavena v areálu Základní školy V Zahrádkách. Mimořádný zápis do nové školky proběhne 11. a 12. února, přihlášky si rodiče mohou vyzvedávat již nyní.

Stavba nové školky, která bude podle radní pro školství Jaroslavy Sukové zajišťovat provoz celoročně, včetně letních prázdnin, byla zahájena v roce 2014 v areálu ZŠ V Zahrádkách (nově ZŠ a MŠ Jarov).

V blízkosti školy nyní stojí dvoupodlažní objekt s venkovní terasou, který může navštěvovat 112 dětí. Sloužit jim zde bude velká jídelna, která bude kromě stravování fungovat také jako pracovna pro výtvarné činnosti, a v horním patře pak děti mohou využívat herny a ložnice s vlastním sociálním zařízením.

Nová školka není vybavena vlastní kuchyní, jídla se budou dovážet z přilehlé základní školy. Na školní zahradě děti kromě multifunkčního hřiště a altánů najdou také čtyři pískoviště.

Rodiče mohou 11. a 12. února zamířit s dětmi k mimořádnému zápisu do mateřské školy, a to vždy od 13.00 do 17.00 hodin do budovy základní školy Jarov.

„Zájemci o umístění tříletých a starších dětí s trvalým pobytem na území třetí městské části si mohou vyzvednout přihlášku již nyní v ředitelně základní školy,“ upřesňuje ředitel ZŠ a MŠ Jarov Stanislav Šebl.


Další články
Nahoru