dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Nová křižovatka propojí Komořany se silničním okruhem, Praha dá na projekt 42 milionů
Pohled na Pražský okruh z portálu Komořanského tunelu. Zhruba v těchto místech by měl být sjezd na Komořanskou. Foto: okruhprahy.cz

Nová křižovatka propojí Komořany se silničním okruhem, Praha dá na projekt 42 milionů

Praha začne projektovat propojení Komořan se silničním okruhem. Měla by vzniknout nová křižovatka, stavba si vyžádá i přeložení železnice. Radní dnes schválili vypsání veřejné zakázky na projekt za 42 milionů korun. Městská část Praha 12 požaduje, aby byla silnice zčásti zúžená jen na dva pruhy. Obává se nadměrné dopravní zátěže a hluku.

Silnice by měla vést ve stopě současné Komořanské ulice, která má být rozšířena. Pro její pokračování pak má být zčásti využita dnešní železniční trať ve směru na Vrané nad Vltavou. Železnici čeká přeložení západním směrem.

Městská část Praha 12 má k záměru několik připomínek. Žádá, aby byla komunikace mezi ulicemi U Soutoku a Pražským okruhem zúžena pouze na dva pruhy. Současně žádá přeložení fotbalového hřiště a náhradní prostory pro psí útulek, kterých se stavba dotkne. Zachovat by se měl také koridor pro budoucí tramvajovou trať do Komořan.

Záporně se nejdřív k této variantě stavělo ministerstvo dopravy, kterému se nelíbilo, že nová mimoúrovňová křižovatka povede v těsné blízkosti křižovatky Strakonické. Nakonec ale souhlas s touto trasou vydalo. S vítěznou variantou souhlasila už v roce 2006 i modřanská radnice.

Proti silnici byli někteří místní obyvatelé, kteří prosazovali most přes Vltavu u soutoku s Berounkou ke Strakonické ulici. Obávají se totiž toho, že by se kvůli silnici zvýšil hluk a zhoršil stav ovzduší. Varianta mostu se ale nezdála vhodná ministerstvu životního prostředí, protože silnice by ohrozila datové centrum v komořanském zámku, které slouží v případech přírodních katastrof. Navíc prý u Vltavy žije řada ohrožených živočichů.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru