dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
21°C
Nová křižovatka propojí Komořany se silničním okruhem, Praha dá na projekt 42 milionů
Pohled na Pražský okruh z portálu Komořanského tunelu. Zhruba v těchto místech by měl být sjezd na Komořanskou. Foto: okruhprahy.cz

Nová křižovatka propojí Komořany se silničním okruhem, Praha dá na projekt 42 milionů

Praha začne projektovat propojení Komořan se silničním okruhem. Měla by vzniknout nová křižovatka, stavba si vyžádá i přeložení železnice. Radní dnes schválili vypsání veřejné zakázky na projekt za 42 milionů korun. Městská část Praha 12 požaduje, aby byla silnice zčásti zúžená jen na dva pruhy. Obává se nadměrné dopravní zátěže a hluku.

Silnice by měla vést ve stopě současné Komořanské ulice, která má být rozšířena. Pro její pokračování pak má být zčásti využita dnešní železniční trať ve směru na Vrané nad Vltavou. Železnici čeká přeložení západním směrem.

Městská část Praha 12 má k záměru několik připomínek. Žádá, aby byla komunikace mezi ulicemi U Soutoku a Pražským okruhem zúžena pouze na dva pruhy. Současně žádá přeložení fotbalového hřiště a náhradní prostory pro psí útulek, kterých se stavba dotkne. Zachovat by se měl také koridor pro budoucí tramvajovou trať do Komořan.

Záporně se nejdřív k této variantě stavělo ministerstvo dopravy, kterému se nelíbilo, že nová mimoúrovňová křižovatka povede v těsné blízkosti křižovatky Strakonické. Nakonec ale souhlas s touto trasou vydalo. S vítěznou variantou souhlasila už v roce 2006 i modřanská radnice.

Proti silnici byli někteří místní obyvatelé, kteří prosazovali most přes Vltavu u soutoku s Berounkou ke Strakonické ulici. Obávají se totiž toho, že by se kvůli silnici zvýšil hluk a zhoršil stav ovzduší. Varianta mostu se ale nezdála vhodná ministerstvu životního prostředí, protože silnice by ohrozila datové centrum v komořanském zámku, které slouží v případech přírodních katastrof. Navíc prý u Vltavy žije řada ohrožených živočichů.


Dopravní omezení na ulici K Barrandovu

Včera ve 21:57

Od 10. do 13. dubna bude omezen provoz na komunikaci K Barrandovu z důvodu rekonstrukce mostu na odbočovací větvi u Slivence. Dopravní opatření budou zavedena v úseku komunikací K Austisu – Pražský okruh.

Po Velikonocích bude uzavřen Těšnovský tunel

8. dubna 2020 v 10:25

Od 14. dubna do 16. dubna vždy v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus voda (směr centrum) a druhý tubus bude obousměrný.

Dopravní podnik postupně otevře vybraná střediska dopravních informací

1. dubna 2020 ve 22:09

Od dnešního dne pražský dopravní podnik (DPP) otevřel prodejní místo Centrální dispečink v ulici Na Bojišti 5 v Praze 2. Od pátku 3. dubna obnoví provoz také v šesti střediscích dopravních informací: Anděl, Hlavní nádraží 1 a 2, Hradčanská, Můstek a Nádraží...

Obnovení stavebních prací v ulici U Sluncové

1. dubna 2020 v 07:09

Od 1. dubna bude Technická správa komunikací pokračovat v celkové rekonstrukci komunikace v ulici U Sluncové v úseku ulice Pod Plynojemem až k hotelu Čechie. 

Registr vozidel v Praze 6 bude otevřen

31. března 2020 ve 12:56

Od středy 1. dubna bude otevřeno dočasně uzavřené pracoviště registru vozidel v Radimově ulici v Praze 6. Pracoviště bude mít úřední hodiny v pondělí 8:00 – 11:00 hodin a ve středu 13:00 – 16:00 hodin pouze pro objednané.

Dopravní omezení na Letenské

31. března 2020 v 10:20

V noci z 1. na 2. dubna bude od 20 do 4:40 hodin uzavřena ulice Letenská v Praze 1. Důvodem je údržba tramvajové trati.

Další články
Nahoru