dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Nová koalice Prahy 8: Zákaz hracích automatů

Nová koalice ANO, ČSSD a Strany zelených v Praze 8 chce na území městské části zákaz všech hracích automatů, hotelů s kasiny se ale zákaz nedotkne.

Praha 8 požádá zastupitelstvo Prahy o změnu vyhlášky, která stanoví místa a čas, kde je možné provozovat loterie. Městské části samy nemohou hazard na svém území zakázat, musí to vyhláškou upravit zastupitelstvo hlavního města.

„Praha 8 je na tom hodně špatně. Počet heren je, pokud vím, nejhorší v celé Praze,“ řekl místostarosta a poslanec ANO Matěj Fichtner.

Zákaz hazardu v Praze 8 iniciovali přímo občané, už dvakrát bylo na toto téma vypsané referendum. V obou případech ale přišlo hlasovat příliš málo lidí, a referenda tak nebyla, podle ČTK, pro radnici závazná.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru