Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 22°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nová knihovna na Petřinách se otevře 1. listopadu
Nová knihovna na Petřinách. Foto: MKP

Nová knihovna na Petřinách se otevře 1. listopadu

Po letech příprav a více než jednom roce stavby se ve středu 1. listopadu otevře nová budova knihovny Petřiny v ulici U Petřin. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí Lenka Hanzlíková.  

„Knihovna nabídne moderní prostor určený zejména kulturním a kreativním aktivitám, půjčování knih nevyjímaje. Prostor knihovny nabízí čtenářům variabilní místo pro posezení s knihou, včetně venkovní terasy,“ sdělila Hanzlíková.

Pro realizaci kreativních aktivit návštěvníků, komunitní setkávání i neformální vzdělávání jsou připraveny klubovny ve třetím patře. Kulturní zázemí nabízí multifunkční sál pro 60 diváků. Chybět nebudou skupinové studovny nebo čajové koutky.

„Moderní budova nahradila provizorní stavbu takzvané školičky, ve které knihovna sídlila od 60. let 20. století. Knihovna se stane významným kulturním a kreativním centrem nejen pro lokalitu Prahy 6, ale s přesahem do celého regionu,“ uvedl ředitel MKP Tomáš Řehák.  

„Pro Prahu 6 má knihovna nesmírný význam, bude to přirozené kulturně-komunitní centrum Petřin. Dosud tam totiž velmi chybělo,“ uvedl radní pro kulturu, sport a volný čas Prahy 6 Jan Lacina (STAN). 

Investiční výdaje činí 232 milionů korun, 90 milionů je hrazeno z prostředků Ministerstva kultury ČR v rámci dotace Národního plánu obnovy. Knihovna nabídne návštěvníkům moderní prostor vybavený ke studiu, práci i relaxaci s knihou. Chybět proto nebudou skupinové studovny, čajové koutky, posezení na terase a sál pro 60 diváků. 


Autor: Jan Puci

Echo v modré v KC Zahrada

Dnes ve 13:58

Výstavu fotografií Echo v modré najdete v malé galerii Chodovské tvrze.

Dílna v Galerii 9

Dnes v 07:12

Dílna v Galerii 9 je určena pro všechny kdo rádi tvoří a vyrábí z obyčejných neobyčejné věci. Ve středu 24. července se od 17 hodin koná kurz barevných koláží a v Dámském klubu od 19 do 21 hodin relaxační kreslení a dárkové krabičky.

Léto na Dvojce: Koncerty v Havlíčkových sadech

Včera v 09:36

Ve středu 24. července se konají v rámci cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 v Havlíčkových sadech dva koncerty. Začíná se v 18 hodin.

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru