Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nová kavárna Mezi řádky v Galerii Kooperativy zaměstnává lidi s hendikepem
Kavárna Mezi řádky. Foto: galerie.koop.cz

Nová kavárna Mezi řádky v Galerii Kooperativy zaměstnává lidi s hendikepem

V karlínském sídle pojišťovny Kooperativa začala nedávno fungovat kavárna Mezi řádky. Skupina sociálních podniků Etincelle, která kavárnu provozuje, přináší do atraktivních prostor v Pobřežní ulici nový koncept a bohatou nabídku vlastních výrobků.  

Kavárna se nachází v 1. patře vedle Galerie Kooperativy a je přístupná nejen zaměstnancům, ale i široké veřejnosti. Návštěvníci tak mohu spojit prohlídku galerie, kde probíhá výstava Mistři českého malířství, s posezením u dobré kávy. 

Návštěvníci a se mohou těšit například na výběrovou kávu z malé šumavské pražírny Café Etincelle, slané a sladké pečivo z řemeslné pekárny a kvalitní cukrářské výrobky. 

V nabídce je také snídaňové menu či domácí limonády. V kavárně pracuje na zkrácené úvazky pod vedením profesionálního baristy šest lidí s postižením na zkrácený úvazek. 

„Těšíme se na oživení našich prostor, na výbornou kávu a domácí zákusky, a hlavně máme radost, že umožníme lidem s hendikepem uplatnit se na pracovním trhu. Věřím, že naši zaměstnanci i klienti ocení možnost blíž poznat lidi s postižením a zjistit, že nejsou nijak odlišní, ” představil důvody spolupráce Milan Medek, vedoucí odboru CSR v Kooperativě. 

Skupina sociálních podniků Etincelle zaměstnává v Česku na pomocných pozicích téměř 200 lidí s hendikepem. „Dělají to, co s naší podporou zvládnou. Dáváme jim šanci dokázat, že dovedou být prospěšní sobě i ostatním, ať už v naší síti kaváren a bister nebo třeba v úklidových týmech či v pekárně nebo na naší farmě,“ vysvětluje Jakub Knězů, ředitel a zakladatel Etincelle.

V Praze funguje další kavárna a několik bister Mezi řádky. Kavárna je na Smíchově ve Štefánikově ulici, bistro v sídle magistrátu na Mariánském náměstí, v budově Ministerstva práce a sociálních věcí v ulici Na Poříčním právu, na radnici Prahy 7 v ulici U Průhonu a také v budově filosofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha.


Autor: red

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Konference o kyberbezpečnosti

22. srpna 2023 v 09:00

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze organizuje jubilejní 25. ročník jedné z největších a nejvýznamnějších mezinárodních konferencí v oblasti kybernetické bezpečnosti, přesněji kryptologie a bezpečnosti vestavných systémů, Cryptographic Hardware and Embedded Systems...

Další články
Nahoru