Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nová kavárna Mezi řádky v Galerii Kooperativy zaměstnává lidi s hendikepem
Kavárna Mezi řádky. Foto: galerie.koop.cz

Nová kavárna Mezi řádky v Galerii Kooperativy zaměstnává lidi s hendikepem

V karlínském sídle pojišťovny Kooperativa začala nedávno fungovat kavárna Mezi řádky. Skupina sociálních podniků Etincelle, která kavárnu provozuje, přináší do atraktivních prostor v Pobřežní ulici nový koncept a bohatou nabídku vlastních výrobků.  

Kavárna se nachází v 1. patře vedle Galerie Kooperativy a je přístupná nejen zaměstnancům, ale i široké veřejnosti. Návštěvníci tak mohu spojit prohlídku galerie, kde probíhá výstava Mistři českého malířství, s posezením u dobré kávy. 

Návštěvníci a se mohou těšit například na výběrovou kávu z malé šumavské pražírny Café Etincelle, slané a sladké pečivo z řemeslné pekárny a kvalitní cukrářské výrobky. 

V nabídce je také snídaňové menu či domácí limonády. V kavárně pracuje na zkrácené úvazky pod vedením profesionálního baristy šest lidí s postižením na zkrácený úvazek. 

„Těšíme se na oživení našich prostor, na výbornou kávu a domácí zákusky, a hlavně máme radost, že umožníme lidem s hendikepem uplatnit se na pracovním trhu. Věřím, že naši zaměstnanci i klienti ocení možnost blíž poznat lidi s postižením a zjistit, že nejsou nijak odlišní, ” představil důvody spolupráce Milan Medek, vedoucí odboru CSR v Kooperativě. 

Skupina sociálních podniků Etincelle zaměstnává v Česku na pomocných pozicích téměř 200 lidí s hendikepem. „Dělají to, co s naší podporou zvládnou. Dáváme jim šanci dokázat, že dovedou být prospěšní sobě i ostatním, ať už v naší síti kaváren a bister nebo třeba v úklidových týmech či v pekárně nebo na naší farmě,“ vysvětluje Jakub Knězů, ředitel a zakladatel Etincelle.

V Praze funguje další kavárna a několik bister Mezi řádky. Kavárna je na Smíchově ve Štefánikově ulici, bistro v sídle magistrátu na Mariánském náměstí, v budově Ministerstva práce a sociálních věcí v ulici Na Poříčním právu, na radnici Prahy 7 v ulici U Průhonu a také v budově filosofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha.


Autor: red

Zlatá Koruna patří pojišťovně Kooperativa

Dnes v 18:38

V letošním, již 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna si Kooperativa připsala pět pódiových umístění. První místo a Zlatou korunu získalo Autopojištění NAMÍRU v kategoriích Neživotní pojištění i Povinné ručení, a FLEXI, které ovládlo kategorii Životní pojištění.  Informoval o tom mluvčí pojišťovny...

Férový zaměstnavatel roku je innogy

Dnes ve 12:42

V pátém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Pluxee, se společnost innogy umístila na 1. místě jako organizace s výborným přístupem k zaměstnancům, a to v kategorii velkých firem na 1000 zaměstnanců.

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projetků zaměstnanců PVK

Včera v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

19. června 2024 v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Bezpečná a moderní železnice: To je posláním centra v Dětenicích

17. června 2024 ve 13:32

Fakulta dopravní ČVUT v Praze a společnost AŽD dnes, 17. června, slavnostně otevřely nové moderní Kompetenční centrum Dětenice. Specializované výukové pracoviště zejména pro studenty železničních oborů vzniklo na experimentální trati Kopidlno – Dolní Bousov v Královéhradeckém kraji za necelých...

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Další články
Nahoru