Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Koronavirus

Nová kampaň chce zvýšit zájem o posilující dávky očkování

Hlavní město spouští další vlnu kampaně k očkování. Reaguje tak na zmenšující se zájem o posilující dávky a také na skutečnost, že je již zpřístupněno očkování třetí dávkou i pro děti starší 12 let. Praha zároveň upozorňuje na nutnost pravidelného testování a zodpovědného chování ke snížení šíření nákazy. Kampaň znovu vznikla ve spolupráci Magistrátu hl. m. Prahy a agentury DDB Prague.

Odborníci doporučují přeočkování obzvláště v tomto období, kdy se v populaci masivně šíří mutace omicron a vrchol této vlny se očekává v prvních únorových týdnech. Magistrát navazuje na spolupráci s agenturou DDB Prague a především pak na pozitivní vnímání předešlých kampaní založených na přesmyčkách a jazykových hříčkách.

Hlavní důraz je tentokrát kladen na posilující dávky očkování, neboť je prokázáno, že očkování snižuje virovou nálož v populaci, což zmenšuje riziko vývoje dalších a dalších variant viru. Zejména ale ovlivňuje průběh nemoci samotné, chrání před těžkým průběhem a následnou hospitalizací v nemocnici.

Očkovaných lidí bez posilující dávky se letos v lednu nakazilo koronavirem skoro stejně jako neočkovaných. Čtyřikrát méně pravděpodobná je nákaza u lidí, kteří mají i posilující dávku vakcíny.

Vyplývá to z dat o vlivu očkování na nákazy, která publikuje Ministerstvo zdravotnictví ČR. Hospitalizace je v lednu u neočkovaných zatím čtyřikrát pravděpodobnější než u lidí se dvěma dávkami vakcíny a sedmkrát pravděpodobnější než u lidí s posilující dávkou.

Stejně jako při předešlých kampaních sází hlavní město na přiměřenou odlehčenost a především na pozitivní vyznění kampaně. Jednotlivé vizuály pracují se zdrobnělinami slov, které symbolizují známé symptomy covid-19, jako je kašel, rýma, teplota, únava, které se díky posilující dávce prokazatelně snižují.

Důraz je tak kladen na finální efekt posilující vakcíny, nikoli na prvotní symptom. Zvýrazněná zdrobnělá varianta příznaku se snaží zaujmout na první pohled neobvyklým tvarem slova: TEPLŮTEČIČKA, RÝMIČIČIČKA, KAŠLÍČEČEK, ÚNAVIČIČKA.

Nová kampaň má potenciál cílit na širokou věkovou skupinu. Díky své odlehčenosti a nezvyklým jazykovým tvarům by ji měly vnímat jak děti ve věku od 12 let, tak i populace 20 až 50 let. Startuje v tomto týdnu a postupně se objeví na reklamních plochách městského mobiliáře, ale i v on-line a tištěných médiích v rámci nastavených mediálních spoluprací. Kampaň tak opět bude nízkonákladová. V rámci jejího vzniku se Praha pouze podílela částkou 150 000 korun na nákladech souvisejících s prací kreativního týmu.

Autor: Cen

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru