dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská doprava

Nová iniciativa za dokončení pražského okruhu cílí na premiéra

    Přímo na premiéra Bohuslava Sobotku cílí nová občanská iniciativa, která požaduje urychlenou dostavbu Pražského okruhu v severovýchodním směru. „Dokončení okruhu je nám slibováno desítky let a mezitím každý rok statisíce nákladních aut musí namísto neexistujícího obchvatu jet přímo do Prahy a využít Spořilovskou, Jižní a Štěrboholskou spojkou. Tu největší ekologickou, zdravotní a dopravní zátěž tak zcela nelogicky odnášíme my – desetitisíce obyvatel nejen Jižního Města, Spořilova, Říčan a dalších pražských městských částí a obcí zasažených nadměrnou tranzitní dopravou,“ stěžuje si zakladatel iniciativy, fotbalový trenér a zastupitel z Prahy 11 Petr Sýkora.

Řešení podle iniciativy spočívá v urychleném dokončení 12,5 kilometru dlouhém  úseku, který měl procházet i přes katastr Běchovic, jejichž soudní stížnosti stavbu v tuto chvíli pozastavily kvůli špatnému projektu nesplňujícím příslušné normy.

„Již nyní ale od odborníků víme, že existuje varianta, která výtky eliminuje tím, že inkriminovanou část trasy obchvatu vede pod úrovní země. Je sice o několik miliard korun dražší, ale ztráty na ekonomice, životním prostředí i zdraví lidí, které každý rok neexistence okruhu přináší, jsou mnohem větší,“ varuje Petr Sýkora, podle kterého jsou neexistencí okruhu hygienické i další normy v Praze pošlapávány každý den.

Postižení občané podle Petra Sýkory potřebují od české vlády i další politické reprezentace slyšet, že problém vnímají jako naprostou prioritu a dostavba okruhu má celostátní význam. Dopis proto chtějí adresovat taktéž ministrovi dopravy Ťokovi, primátorce Krnáčové, jejímu náměstkovi pro dopravu Dolínkovi a také Ředitelství silnic a dálnic. Plné znění dopisu a možnost připojit se k výzvě jeho podpisem mohou zájemci nalézt na www.petice24.com/stopkamionum.


Další články
Nahoru