dnes
Sobota - jasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
23°C
Nová chuť piva z Braníku? Řemeslný pivovar pokřtil Zemský India Brown Ale
Zemský pivovar představil India Brown Ale. Budete toto pivo vařit jednou v Braníku? Foto: ZP

Nová chuť piva z Braníku? Řemeslný pivovar pokřtil Zemský India Brown Ale

Zemský řemeslný pivovar představil první výsledek spolupráce na svých řemeslných zahraničních pivech se zahraničními sládky. Pivní speciál Zemský India Brown Ale. Pivo uvařil americký sládek Josh Brown z pivovaru Lone Tree Brewery z města Denver v americkém státu Colorado.

„Je to další pozitivní krok dopředu v rámci našich plánů vrátit do Braníku řemeslné pivovarnictví po 114ti letech. První bylo podepsání padesátileté nájemní smlouvy s Městskou částí Praha 4 na areál Dominikánského dvora,“ zhodnotil výsledek práce sládka Pavel Prchal, jednatel Zemského řemeslného pivovaru.

Samotné pivo popsal sládek Josh Brown při videokřtu z Colorada. „Snažil jsem se o chuťově čisté a plné pivo, s tmavě čokoládově hnědou barvou a charakteristickou vůní i chutí po praženém sladu a americkém chmelu, tedy lehce hořké čokoládové a karamelové tóny a citrusové noty. Tento styl piva je velmi populární v Americe a soudě dle reakcí na křtu i z trhu bude populární i v Čechách,“ řekl.

„První várka našeho Zemského IBA byla uvařena 27. až 28. října v prostorách pivovaru ZLoun v Lounech. Použili jsme čtyři druhy sladu včetně praženého a pět druhů amerických chmelů. Naše pivo má obsah alkoholu 6,2 % a procento extraktu původní mladiny (EPM) je 16,3 %. A bohužel, celých dvacet hektolitrů se vyprodalo,“ řekl Pavel Prchal.

„Jediné co nám zbylo, je pár desítek lahví o velikosti 750 ml. Nicméně již teď nám pro změnu leží v tancích Vánoční Ale, připravujeme v dalších týdnech Stout a v novém roce bude již opět k dostání Zemský IBA,“ dodal.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Další články
Nahoru