dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Nová budova radnice Prahy 10? Městská část od výstavby úřadu ustoupila, rozhodne se na podzim
Multifunkční budova Vlasta, ve které sídlí úřad MČ Praha 10. Foto: archiv

Nová budova radnice Prahy 10? Městská část od výstavby úřadu ustoupila, rozhodne se na podzim

Praha 10 definitivně ustoupila od výstavby nové budovy radnice, do které chtělo minulé vedení městské části investovat 775 milionů korun. Do podzimu městská část připraví nové varianty, rozhodli včera zastupitelé.

Kontroverzní výstavba vzbudila v minulosti ve Vršovicích bouřlivé reakce. Lidé demonstrovali a sepisovali petice. Kvůli projektu se vloni konalo i referendum. Nakonec se jej ale nezúčastnilo dost lidí, aby bylo pro zastupitele závazné.

“Současné vedení radnice tímto usnesením udělalo pořádek na svém pracovním stole a vrací celou záležitost do bodu nula," řekl na dotaz ČTK bývalý starosta, nyní radní Bohumil Zoufalík.

Jako radní pro územní rozvoj prý na podzimní zasedání připraví možnosti, kudy by se mohla městská část dál ubírat, tedy zda cestou výstavby nového sídla, nebo třeba opravy toho stávajícího.

Podzemní prostory radnice Prahy 10 poškozuje voda

Praha 10 chtěla novou budovu postavit kvůli špatnému stavu budovy, v níž sídlí. Vítěz výběrového řízení měl zajistit pozemek, samotnou stavbu, studii nového sídla i technický dozor a projektovou dokumentaci. Žhavým kandidátem byla parcela na Hagiboru. Občanská sdružení a opozice ale projekt odsoudili jako předražený.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru