dnes
Úterý - oblacno
23°C
zítra
Středa - zatazeno
28°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Nová atrakce v centru: Neonový adventure minigolf. Dráhy jsou exkurzí do historie Prahy
Neonový minigolf v Opatovické ulici. Foto: archiv

Nová atrakce v centru: Neonový adventure minigolf. Dráhy jsou exkurzí do historie Prahy

V centru Prahy je od ledna nová atrakce. V prostorách bývalé tiskárny v Opatovické ulici začal fungovat Prague Glow Golf, česky nazývaný jako neonový adventure minigolf neb též černý minigolf.

Hřiště je v tmavých prostorách bez oken celodenně osvětlené UV zářivkami, které odráží neonové a speciální UV barvy na drahách, překážkách, dekoracích i podlaze. Každá dráha má nějaký (hlavně) pražský příběh.

Jedna například představuje Karlův most, v jiné se snažíte míčkem vyhnout hudebním notám Bedřicha Smetany, v další se vám do cesty staví hokejový brankář Dominik Hašek. Výjevy z historie a pražské legendy připomínají i velké kresby na zdech. Překážky na drahách průběžně přibývají a budou se časem obměňovat.

uv-minigolf-claneka-nahled Prague Glow Golf má 18 drah plus jednu speciální na úplný závěr. Kdo se na ní trefí do cíle, vyhrává nějakou drobnost. Všechny překážky nebo rohy jsou zřetelně označeny tak, aby hra i hřiště byly bezpečné. Návštěvu neonového minigolfu lze doporučit jak partám kamarádů, tak rodičům s dětmi.

uv-minigolf-clanek-nahled K rozptýlení jsou zde k dispozici doplňkové hry, například malování UV barvami na papír a papírové graffiti. Malí hráči ocení omalovánky s motivy dekorací.

Kde Prague Glow Golf najdete? Na adrese Opatovická 18, Praha 1. Minigolf je pět minut chůze od stanice metra a tramvají Národní třída. Ulicí Ostrovní se dostanete do Opatovické, kde již z dálky uvidíte logo minigolfu.

uv-minigolf-clanekab-nahled Otevřeno je každý den. Od pondělí do pátku je otevírací doba 12 až 21 hodin. V sobotu a v neděli 10 až 21 hodin. Dospělí platí za vstup 200, důchodci a studenti 150 korun. Děti platí 120 korun, když jsou menší než 120 centimetrů, tak je 50 korun. Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) je 500 korun.

V ceně jednotlivých vstupenek je zapůjčení hole a míčku zdarma. Hra není časově omezena. Na místě si lze zakoupit drobné občerstvení včetně nápojů. Lze zde uspořádat party nebo školní výlet i mimo dané hodiny.

Více informací najdete na oficiálním webu neonového minigolfu a jeho facebookovém profilu.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Dnes v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pohádkový dvoreček pro nejmenší zve na Červenou Karkulku

Včera ve 23:22

Další ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let se koná vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je vstup volný.

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru