Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.

Nová aplikace pro lepší využití břehových hran náplavek

Společnost Trade Centre Praha (TCP) připravila novou aplikaci pro kapitány lodí, která zjednoduší využití břehů pražských náplavek. Nová aplikace usnadní komunikaci mezi kapitánem plavidla a správcem daného přístavu či přístaviště. Aplikaci připravovalo vedení společnosti TCP společně se správcem náplavek od konce roku 2020 a v provozu je od dnešního dne. 

„Kapitán lodi na základě zaslané registrace obdrží přístup do aplikace včetně možnosti výběru pozic. Registrace bude obsahovat veškeré kontaktní údaje, které bude moci v případě potřeby využít. Po otevření aplikace bude mít možnost zvolit konkrétní přístav či přístaviště," popisuje funkci aplikace radní hl. m. Prahy Jan Chabr, do jehož gesce náplavky spadají.

Nabídka bude zahrnovat dva přístavy (Přístav Praha JIH  – Rašínovo nábřeží; Přístav Praha STŘED – Dvořákovo nábřeží) a jedno přístaviště (Hořejší nábřeží). Po výběru daného přístavu či přístaviště se objeví vizualizace, která bude zahrnovat jak dlouhodobě kotvící plavidla, tak i volná místa pro migrující plavidla. Při výběru pozice a požadovaného časového rozmezí využití břehové hrany  pro migrující plavidla bude obratem odeslán požadavek správci náplavek, který odsouhlasí možnost využití břehové hrany.

„Po zahájení provozu aplikace očekáváme rychlejší vyřizování žádostí, které budou zahrnovat přesně dané místo a časové rozmezí pro krátkodobé stání na pražských náplavkách. Ostatní žadatelé budou ihned vědět, zdali je či není dané místo volné. Případně v jakém časovém horizontu ho bude možné znovu využít. Samozřejmostí je shoda s provozními řády přístavů a přístaviště, které budou i nadále platit,“ říká Dušan Sahula, správce náplavek.


Letní kino Evergreen v DOXu

Včera ve 23:40

Každou středu až do 15. září ve 21 hodin promítá letní kino v DOXu.

Psí den v Centrálním parku Lužiny

Včera ve 23:39

První zářijovou sobotu, 4. září se od 11 do 18 hodin v Centrálním parku Lužiny koná již 5. ročník Psího dne s Prahou 13. 

Buřtíky, sport a pohádka. Praha 15 zve na Pohádkové odpoledne

Včera ve 23:23

V rámci Dnů Prahy 15 se koná 11. září Pohádkové odpoledne. Na všechny děti čeká malá dárek.

Do Pražské tržnice s dětmi na divadelní představení i kreativní dílny

Včera ve 13:32

Divadelní představení, workshopy i prostor k hrám. Pražská tržnice zve do svých prostor děti a dospělé na pravidelný program zdarma.

Výstava v Praze 4: Za vaši a naši svobodu

Včera v 10:01

Od 13. srpna až do 17. září bude ve foyeru budovy Úřadu městské části Praha 4 k vidění výstava nazvaná Za vaši i naši svobodu. Nabídne více než dvacet rozhovorů s lidmi, kteří protestovali proti invazi vojsk své země do Československa roku 1968.

Praha 11 zve na Graffiti workshop

Včera v 09:19

Zajímá vás historie graffiti, jak a kde legálně sprejovat na Jižním Městě nebo si chcete rovnou vyzkoušet vytvořit graffiti vlastní?

Melodie pro každého na Chodovské tvrzi

Včera v 09:08

Ve čtvrtek 12. srpna se od 19 hodin koná již tradiční setkání se stejnými autory, ale vždy jinými písničkami, které jste dříve neslyšeli, v krásné atmosféře Chodovské tvrze.

Druhý srpnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 09:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Modřanské hudební léto: Mladé talenty Ladislavu Zelenkovi

Včera v 07:32

Čtvrtý z koncertů Modřanského hudebního léta se koná 10. srpna v 19 hodin.

Rychlou jízdu motorkáře ukončila nehoda

Včera v 07:27

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali řidiče motorky, který odmítal zastavit. Poté co havaroval, zjistili proč.

Lysolaje zvou do letního kina i v srpnu

4. srpna 2021 v 11:13

Srpen v letním kině, v atriu Základní školy Járy Cimrmana.

Na útěku ho zastavila až namířená zbraň

4. srpna 2021 v 09:21

Hned dvakrát vyjížděla hlídka strážníků do pivního baru v Bobkově ulici na Praze 14. Poprvé se měli dva muži hrubě chovat ke kolemjdoucím ženám. Po příjezdu strážníků se ale v okolí nikdo vykazující známky problémového chování nenacházel. Snaha získat alespoň hrubý popis hrubiánů se také...

Další krátké zprávy
Nahoru