Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nová aplikace Prahy 7 pro sociální služby začne být letos k dispozici i občanům
Radnice sedmé městské části. Zdroj foto: MČ Praha 7

Nová aplikace Prahy 7 pro sociální služby začne být letos k dispozici i občanům

Praha 7 vyvinula, otestovala a loni uvedla do provozu aplikaci CaseMan, která umožňuje veřejnému, neziskovému a státnímu sektoru sdílet data při péči o klienty sociálních služeb. Letos bude spuštěno externí rozhraní pro občany. Na dotazy serveru Pražský patriot to sdělil mluvčí holešovické radnice Martin Vokuš.

S aplikací CaseMan městská část obsadila první místo v soutěži Chytrá města 2023. „Aplikace zatím běží v rámci interního rozhraní především pro agendu našeho Kontaktního místa pro bydlení. V první polovině tohoto roku plánujeme spustit také externí rozhraní pro občany, které klientům sociálních služeb pomůže zjednodušit postup při řešení jejich životních situací,“ sdělil Vokuš. 

Systém podle něj občanům umožní nahlížet do Karty klienta, pracovat s kalendářem, plánovat či rušit naplánovanou péči a pomoc, ukládat a spravovat dokumenty nebo prostřednictvím elektronického formuláře zažádat o změnu údajů. 

Nová agenda přestupků

V rámci projektu vznikl také podrobný Katalog služeb, ve kterém jsou evidovány organizace sociální péče, včetně kontaktů a popisu poskytovaných služeb. 

Podle mluvčího se radnice chystá na novou agendu dopravních přestupků, která bude na městské části z hlavního města převedena letos v červenci. Pro tuto agendu otevře Praha 7 nově upravené pracoviště úřadu na adrese Dělnická 44, kde bylo dříve infocentrum městské části. 

„Na tuto změnu se připravujeme již téměř rok. Aktuálně nabíráme nové kolegy a kolegyně do oddělení dopravních přestupků a zároveň připravujeme vhodné prostory v Dělnické ulici. Bude to pro nás velká a náročná změna, ale věříme, že to zvládneme a k 1.červenci letošního roku budeme plně připraveni na převzetí této nově svěřené agendy,“ dodal Vokuš.


Autor: Jan Puci

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Další články
Nahoru