dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Nová aplikace o MHD nabízí jízdní řády, info o nehodách, najde nejbližší zastávku i odjezdy z ní
Ilustrační foto: archiv

Nová aplikace o MHD nabízí jízdní řády, info o nehodách, najde nejbližší zastávku i odjezdy z ní

Pražský dopravní podnik (DPP) nabízí cestujícím novou aplikaci s informacemi o MHD včetně jízdních řádů. Umí také najít nejbližší zastávky v okolí jejího uživatele. Aplikaci si mohou ode dneška lidé stáhnout zdarma, a to pro zařízení s operačními systémy Android i iOS. Aplikaci lze stáhnout prostřednictvím Google Play či iTunes.

Odkazy pro stažení aplikace jsou zde: http://www.dpp.cz/mobilni-aplikace/

„Aplikaci jsme dokončovali na přelomu roku a následně se dolaďovaly jednotlivé funkcionality ve spolupráci s městem a organizací Ropid. Nalezení spojení a získání dalších informací je nyní rychlé a pohodlně dostupné," uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

Cestující si prostřednictvím aplikace mohou najít jednotlivé spoje z konkrétních zastávek. Další možností je kliknout na ikonku označenou Na zastávce, která zobrazí všechny zastávky v nejbližším okolí včetně čísel linek, které z nich jedou. Po rozkliknutí dané zastávky se všechny spoje objeví i s aktuálními časy a směry odjezdu.

Aplikace má v nabídce také několik okruhů informací. Jde například o aktuality z pražské MHD nebo hlášení mimořádných událostí, jako jsou přerušení provozu nebo nehody. Také nabízí informace o tarifech MHD a dopravní schémata jednotlivých linek metra, autobusů i tramvají. Aplikace obsahuje rovněž informace o obsazenosti jednotlivých parkovišť P+R nebo stav bezbariérových zařízení.

V oblasti mobilních technologií DPP rovněž zamýšlí zavést wifi ve vybraných vestibulech a stanicích. Podnik také jedná s mobilními operátory o rozšíření mobilního signálu do dalších úseků metra; v minulosti se mluvilo o části trasy C. Nyní lze volat pouze v loni otevřeném úseku trasy A z Dejvic do Motola.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru