Dnes Čtvrtek - polojasno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nouzový stav slouží pro kšefty ministrům, okamžitě ho zrušte, vyzývají Podnikatelské odbory
Otevřeno. Zatím. Foto: Karel Netolický

Nouzový stav slouží pro kšefty ministrům, okamžitě ho zrušte, vyzývají Podnikatelské odbory

Podnikatelské odbory protestují proti znovuzavedení nouzového stavu. Vláda ho podle nich nepotřebuje. Ministerstvo zdravotnictví a krajské hygieny mají dost možností, pravomocí i nástrojů, jak epidemii kontrolovat. Prohlásil to za odbory jejich předseda Radomil Bábek.

„Zažíváme déjà vu, kdy je vyhlašován znovu a znovu boj proti viru. Nikdo neřeší, jaký je cíl tohoto boje, kdy to skončí a kdy bude dobojováno. Vždyť i odborníci se shodují na tom, že virus tu s námi bude už napořád. Není možné zakazovat živnostníkům a drobným podnikatelům pracovat a zavírat veřejnost do domácího vězení, třeba na několik let,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Vláda podle něj opět jen ukazuje naprosto nekompetentní přístup. Opakuje prý znovu zcela fatální chyby, které devastují živnostníky a drobné podnikatele.

Nadnárodních korporací, velkých firem a nákupních supermarketů se přitom vyhlášená opatření prakticky netýkají. Přitom právě tam se podle Bábka dnes a denně potkávají v uzavřených prostorách tisíce lidí. 

„Jediný smysl vyhlášení nouzového stavu jsou kšefty, které mohou ministři a jejich kamarádíčci dělat bez toho, aby jim někdo koukal pod prsty, bez toho, aby to někdo kontroloval. Podnikatelské odbory vyzývají nově zvolené poslance, aby s okamžitou platností a neprodleně rozhodli o zrušení stavu nouze," uvedly odbory v aktuálním prohlášení. 

Podnikatelské odbory upozorňují, že k vyhlášení stavu nouze je potřeba řádné zdůvodnění, které podle nich vláda, stejně jako v předchozích případech nedodala. Vláda rozhoduje pod vlivem pečlivě vybudovaného strachu, tvrdí odbory. 

„Stav nouze vyhlašuje vláda kvůli přetíženým nemocnicím. Ale tatáž vláda za dva roky neudělala vůbec nic pro to, aby přetížené nebyly. Vše se vyhlašuje jen na základě jakýchsi pocitů a dat, které ale nikdo nezná. Na základě jakýchsi dopisů, které údajně dostává premiér tohoto státu,“ říká Bábek.

„Uzavření země není cesta, jak dokazují severské státy. Uzavření země nechrání slabé, ale ničí a devastuje celou společnost. Jenže to od této vlády neuslyšíme. Od téhle vlády slyšíme jen příkazy a zákazy. Nikdy jsme se nedozvěděli, jakou má strategii. Nikdo neví, jaká opatření platí právě teď. Nikdo neví, jaká budou platit zítra. Jen tak mimochodem, jakou obranou proti viru je zákaz pití kávy a svařáku v kelímku na náměstí po desáté večer? Vysvětlí to ministr zdravotnictví Vojtěch nebo na to žádné vysvětlení nemá?“ ptá se Radomil Bábek. 


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Další články
Nahoru