Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nouzový stav slouží pro kšefty ministrům, okamžitě ho zrušte, vyzývají Podnikatelské odbory
Otevřeno. Zatím. Foto: Karel Netolický

Nouzový stav slouží pro kšefty ministrům, okamžitě ho zrušte, vyzývají Podnikatelské odbory

Podnikatelské odbory protestují proti znovuzavedení nouzového stavu. Vláda ho podle nich nepotřebuje. Ministerstvo zdravotnictví a krajské hygieny mají dost možností, pravomocí i nástrojů, jak epidemii kontrolovat. Prohlásil to za odbory jejich předseda Radomil Bábek.

„Zažíváme déjà vu, kdy je vyhlašován znovu a znovu boj proti viru. Nikdo neřeší, jaký je cíl tohoto boje, kdy to skončí a kdy bude dobojováno. Vždyť i odborníci se shodují na tom, že virus tu s námi bude už napořád. Není možné zakazovat živnostníkům a drobným podnikatelům pracovat a zavírat veřejnost do domácího vězení, třeba na několik let,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Vláda podle něj opět jen ukazuje naprosto nekompetentní přístup. Opakuje prý znovu zcela fatální chyby, které devastují živnostníky a drobné podnikatele.

Nadnárodních korporací, velkých firem a nákupních supermarketů se přitom vyhlášená opatření prakticky netýkají. Přitom právě tam se podle Bábka dnes a denně potkávají v uzavřených prostorách tisíce lidí. 

„Jediný smysl vyhlášení nouzového stavu jsou kšefty, které mohou ministři a jejich kamarádíčci dělat bez toho, aby jim někdo koukal pod prsty, bez toho, aby to někdo kontroloval. Podnikatelské odbory vyzývají nově zvolené poslance, aby s okamžitou platností a neprodleně rozhodli o zrušení stavu nouze," uvedly odbory v aktuálním prohlášení. 

Podnikatelské odbory upozorňují, že k vyhlášení stavu nouze je potřeba řádné zdůvodnění, které podle nich vláda, stejně jako v předchozích případech nedodala. Vláda rozhoduje pod vlivem pečlivě vybudovaného strachu, tvrdí odbory. 

„Stav nouze vyhlašuje vláda kvůli přetíženým nemocnicím. Ale tatáž vláda za dva roky neudělala vůbec nic pro to, aby přetížené nebyly. Vše se vyhlašuje jen na základě jakýchsi pocitů a dat, které ale nikdo nezná. Na základě jakýchsi dopisů, které údajně dostává premiér tohoto státu,“ říká Bábek.

„Uzavření země není cesta, jak dokazují severské státy. Uzavření země nechrání slabé, ale ničí a devastuje celou společnost. Jenže to od této vlády neuslyšíme. Od téhle vlády slyšíme jen příkazy a zákazy. Nikdy jsme se nedozvěděli, jakou má strategii. Nikdo neví, jaká opatření platí právě teď. Nikdo neví, jaká budou platit zítra. Jen tak mimochodem, jakou obranou proti viru je zákaz pití kávy a svařáku v kelímku na náměstí po desáté večer? Vysvětlí to ministr zdravotnictví Vojtěch nebo na to žádné vysvětlení nemá?“ ptá se Radomil Bábek. 


Autor: Karel Netolický

Radní Zábranský: Praha se při zrušení stanovišť pro koňské povozy inspirovala v zahraničí

Včera v 17:53

„Pražští radní na konci loňského roku rozhodli o zrušení stanovišť pro koňské povozy na Staroměstském náměstí a ve Stromovce, a to od roku 2023. Praha se v této věci inspirovala u jiných zahraničních měst, jako je Paříž, Londýn, Oxford, Barcelona, Řím, Montreal či Chicago. Koňské povozy sice...

Prokop: Zastupitelé ANO prosadili diskusi s odborníky a chovateli koní na program zastupitelstva

Včera v 15:27

Podle zastupitelů hnutí ANO je nedávný zákaz provozu koňských spřežení v centru města velmi sporný, protože radní rozhodli pouze na základě pohledu jedné ze stran a nevyslechli si argumenty protistrany, pro kterou hovoří například pravidelné kontroly veterinární správy. V tiskovém prohlášení...

Pražské služby mají v karanténě 92 z 1700 zaměstnanců

25. ledna 2022 v 18:47

Městská svozová firma Pražské služby (PSAS) zaznamenala v uplynulém týdnu 26 zaměstnanců s pozitivním testem na covid-19, což je více než o týden dříve. K dnešnímu dni mají PSAS v karanténě 92 z celkem 1700 zaměstnanců. Chod firmy ani svoz odpadu nejsou ohroženy. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí PSAS...

Očkovací centrum v OD Kotva nabízí očkování proti nemoci covid-19 i dětem od 12 let

25. ledna 2022 v 17:53

S potomkem starším 12 let může zákonný zástupce přijít do očkovacího centra v OD Kotva bez předchozí registrace denně od 9 do 20 hodin. K vakcinaci stačí platná karta zdravotního pojištění očkovaného, kterým se dítě prokáže u registrace.

Nová kampaň chce zvýšit zájem o posilující dávky očkování

25. ledna 2022 ve 14:33

Hlavní město spouští další vlnu kampaně k očkování. Reaguje tak na zmenšující se zájem o posilující dávky a také na skutečnost, že je již zpřístupněno očkování třetí dávkou i pro děti starší 12 let. Praha zároveň upozorňuje na nutnost pravidelného testování a zodpovědného chování ke snížení šíření...

Další články
Nahoru