dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Notovali si, historicky první Pražský Sprint triatlon se vydařil
Vítězové nedělního triatlonu. Foto: archiv

Notovali si, historicky první Pražský Sprint triatlon se vydařil

Na start historicky prvního ročníku Pražského sprint triatlonu se postavilo 90 závodníků a desítky dětí. Triatlonová trať o délce 15,2 kilometru spojila dvě pražské městské části Prahu 6 a Prahu 7. Startovalo se totiž na koupališti Džbán a cíl závodu byl ve Stromovce.

Závod se konal pod záštitou místostarosty Prahy 6 Jana Záruby a místostarosty Prahy 7 Tomáše Kaštovského. „Tato akce proběhla letos vůbec poprvé a potvrdila, že o závody, na kterých měří síly jak profesionálové, tak amatéři, je stále větší zájem.

Technicky složitý závod z Prahy 6 na Prahu 7 proběhl až na dva defekty a drobné odřeniny po pádu skvěle,“ řekl Jan Záruba.

Ženy i muži soutěžili v osmi věkových kategoriích. Závodníci museli nejdříve zvládnout plaveckou část trasy a na Džbánu uplavat co nejrychleji 200 metrů. Poté je čekalo 12 kilometrů závodu na kole a nakonec v parku Stromovka museli zaběhnout 3 kilometry.

„Povedlo se počasí, organizace i atmosféra závodu byly vynikající. Tato akce určitě nebude poslední a do budoucna bychom tento závod rádi uspořádali znova s tím, že věříme, že už překonáme stovku závodníků,“ řekl Tomáš Kaštovský.

Součástí akce byly i dětské závody ve čtyřech věkových kategoriích, dvě nejstarší závodily v dětském duatlonu – běh a kolo. Všichni se pak mohli těšit na koncert kapely Crossband ve Stromovce.

Výsledky závodu naleznete na www.htriatlon.cz/propozice.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru