dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Letní Praha

Nordic walking: Putování největším pražským lesem

Historie Klánovického lesa, známého pod jménem Vidrholec, sahá hluboko do středověku, kdy zde vedla císařská silnice ohrožovaná loupežníky. Obchodník s nemovitostmi Václav Klán začal na zakoupených pozemcích budovat po roce 1878 domky, které se staly základem pozdějšího příměstského letoviska – Klánovic.

V roce 1937 se na zdejším golfovém hřišti začal hrát golf a pořádaly se zde velké turnaje a mezinárodní golfová mistrovství. Upravený dvůr je pozůstatkem středověké vesnice Slavětice. Xaverovským hájem dojdete k cíli cesty do Běchovic.

Začátek je v neděli v 10:05 hodin, po příjezdu vlaku, který jede z Masarykova nádraží, před budovou železniční stanice Klánovice. Je možné i dopravní spojení od metra B „Černý most“ aut. č. 261.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru