dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Letní Praha

Nordic walking. Lekce každé pondělí

Nordic Walking je velice příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý – začátečník či výkonnostní sportovec, mladý člověk, či člověk v pokročilém věku. Tepová frekvence se při běžné zátěži pohybuje v oblasti, ve které se člověk cítí dobře i přesto, že spotřeba energie je velmi vysoká. Výkon během lekce je vyžadován od 600 svalů lidského těla, což představuje téměř 90% všech svalů v těle.  Nordic Walking  je ideálním druhem v přírodě provozované, zdraví prospěšné pohybové aktivity (nejen) pro seniory.

Kurzy Nordic Walkingu pořádá m. č. Praha 10 v návaznosti na aktivity započaté u příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012, k jehož myšlenkám se oficiálně přihlásila.

Jak lekce probíhá?
Cvičební jednotka je rozdělena do několika základních fází:
•    zahřátí organismu (např. běžná chůze bez holí),
•    rozcvička, protažení, strečink,
•    výuka chůze (u skupin začátečníků),
•    samotná chůze u které musí být zátěž přizpůsobena aktuálnímu zdravotnímu stavu účastníků lekce,
•    přestávky v chůzi, hry, diskuze,
•    v závěru lekce rychlá fáze (ve vyšší tepové frekvenci),
•    na konci lekce: vydýchání, protažení, strečink.
 
Výhodou kolektivních lekcí je podpůrná a motivační síla skupiny. Přítomnost certifikovaných trenérů zaručuje výuku a procvičování správné techniky chůze s hůlkami, správné nastavení a zacházení s hůlkami.
 
Organizační informace:
Kdy: každé pondělí od 9:30 hodin, do 31. 8. 2014
Kapacita kurzů: lekce se může zúčastnit až 40 osob
Místo konání:  Malešický park, místo srazu: autobusová zastávka „Plaňanská“ (směr Želivského)
Způsob přihlášení: pokud vlastníte hůlky na Nordic Walking není nutné se předem na jednotlivé lekce hlásit. Pouze vy, kteří hůlky nevlastníte, si předem rezervujte jejich bezplatné zapůjčení na tel. čísle: 603 852 715 či e-mailem na: info@senior-help.cz.

Na lekce s sebou: vhodnou obuv, oblečení dle počasí, vhodné zavazadlo (nejlépe batoh či ledvinku) a alespoň malou láhev vody.Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru