dnes
Sobota - zatazeno
16°C
zítra
Neděle - oblacno
17°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Nominovat výjimečné občany na Ceny Prahy 1 lze až do 25. srpna
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Nominovat výjimečné občany na Ceny Prahy 1 lze až do 25. srpna

Městská část jako každý rok ocení výjimečné občany, kteří se zasloužili o její dobré jméno či jinak pozitivně přispívají k rozvoji společnosti a prostředí kolem sebe.

Veřejnost může nominovat osobnosti na Cenu Prahy 1 nebo na udělení Čestného občanství.

Nominovat lze v těchto kategoriích ocenění:
•    Cena Prahy 1 za významný počin
•    Cena Prahy 1 za celoživotní přínos městské části Praha 1
•    Cena Prahy 1 za příkladnou službu městské části Praha 1
•    Udělení čestného občanství Prahy 1

„Vzhledem k letošnímu výročí třiceti let od Sametové revoluce vás vyzýváme, abyste nominovali především osobnosti, které se svými činy zasloužily o svobodu a rozvoj demokracie,“ uvedla MČ Praha 1.

Ceny Prahy 1 za významný počin a celoživotní přínos městské části mohou být uděleny občanům Prahy 1 či institucím, které zde mají sídlo, za mimořádný umělecký, vědecký, společenský, sportovní či jiný počin. Na ocenění za příkladnou službu mohou být nominováni zaměstnanci úřadu městské části či institucí, které radnice zřizuje, bez ohledu na jejich bydliště. Cena Prahy 1 je spojena s finanční odměnou.

Čestné občanství je určeno fyzickým osobám, které se významnou měrou zasloužily o městskou část Praha 1, a to bez ohledu na jejich bydliště.

Jednoduchý formulář k nominaci si můžete stáhnout ZDE.

Podněty, kterým osobnostem ocenění udělit, lze posílat do 25. srpna na adresu tajemnice Komise pro občanské záležitosti: adriana.bubenikova@praha1.cz nebo na adresu ÚMČ Praha 1, Vodičkova 18, Praha 1, k rukám Adrianě Bubeníkové.

Podnět k nominaci musí obsahovat jméno a příjmení navrhované osoby, popis zásluh a odůvodnění podnětu k ocenění. (V případě potřeby můžete být následně vyzváni k doplnění dalších osobních údajů navrhované osoby.)

Podněty posoudí Komise pro občanské záležitosti, která následně předá doporučení radě městské části. Ocenění budou předána v listopadu v rámci oslav výročí třiceti let od Sametové revoluce.

INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ v rámci procesu nominace na udělení čestného občanství a Ceny Prahy 1


Mistr uměleckého řemesla Antonín Hepnar obdržel Cenu Prahy 1

21. prosince 2017 ve 22:00

Český designér, výtvarný umělec, sochař, interiérový architekt a dřevosoustružník Antonín Hepnar obdržel ve středu 20. prosince Cenu Prahy 1. Nejen cenu, ale i skleněnou plaketu a šek na 50 000 korun mu předal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Další články
Nahoru