Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nohsledi, apoštolové na orloji, panoptikum. Reakce politiků na další ministerskou rošádu jsou nasáklé ironií
Apoštol sv. Tomáš na Staroměstském orloji. Podle lidovce Marka Výborného se členové vlády točí právě jako postavy na známé pražské památce. Foto: Karel Netolický

Nohsledi, apoštolové na orloji, panoptikum. Reakce politiků na další ministerskou rošádu jsou nasáklé ironií

Když premiér Andrej Babiš oznámil, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger rezignuje a staronovým ministrem místo něj bude Adam Vojtěch (všichni za ANO), opoziční politici si nenechali ujít příležitost tuto další vládní rošádu obratem glosovat, navíc  s notnou dávkou ironie.  

„Ministr zdravotnictví bude Adam Vojtěch. Kdyby nešlo o veřejné zdraví a zbytečně zmařené životy, byla by to hezká groteska. I tak se v tom snažím najít pozitivní zprávu. Jakou? Že počet bezskrupulózních nohsledů ochotných zasednout v Babišově vládě se snížil natolik, že nezbývá, než recyklovat,” sdělil poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. 

„Jsem rád, že se neživím politickou satirou, protože bych byl dnešním dnem definitivně bez práce. Adam Vojtěch možná nikomu nikdy moc nevadil, jeho nezvládnutí nástupu druhé vlny pandemie covidu a předražené nákupy ochranných pomůcek ale zapomenout nelze. Andrej Babiš už nemá kde brát, tak nastává recyklace,“ řekl poslanec ODS a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda. 

„Cenu personálního manažera vyhrává…výraz zoufalství a neschopnosti. Premiér: pane ministře, řekněte to! Co si děláme z lidí,“ glosoval bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

„Co k tomu říct? Panoptikum. Vlastně se tam točí, jak apoštolové na orloji. Křenící se tvář. Vzpomínáte na důvody odvolání Vojtěcha? Ať žije manažerské řízení vládní sestavy,“ podotkl současný předseda lidovců Marek Výborný. 

„To nevymyslíš. Loučí se ministr RBNB, vrací se ministr pro bezvětří. Personální politika předsedy vlády vejde do učebnic politologie. Vláda chaosu začíná psát svou poslední kapitolu," uvedl místostarosta Prahy 6 a pražský lídr STAN pro sněmovní volby Jan Lacina. 

„Petr Arenberger je mým oblíbeným ministrem. Skandály řeší geniálně. Třeba archiv v záplavové zóně. Jako náměstek a ředitel ve střetu zájmů inkasoval plnou palbu. A když to prasklo a je ministrem, pronajímá za symbolickou korunu. Až bude ředitelem, svou nemocnici zase podojí?,“ napsal na twitter poslanec a starosta Prahy 7 (Praha 7 Sobě) Jan Čižinský.

„Návrat Adama Vojtěcha na post ministra zdravotnictví ukazuje ve vší nahotě vyprázdněnost a neschopnost této vlády," rýpnul si do očekávané změny ve vládě předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

„Návrh na návrat Adama Vojtěcha není vzhledem k jeho předchozímu působení na ministerstvu zdravotnictví krok správným směrem. Neodůvodněné personální změny, předražené nákupy zdravotnických prostředků, neschopnost a nekompetentnost při zvládání pandemie covid-19 jsou pádné důvody nepodporovat nejen Adama Vojtěcha, ale i celou vládu ANO a ČSSD,“ uvedla v prohlášení KSČM.

„Čtvrtá výměna ministra zdravotnictví za osm měsíců, kdy se na post ministra vrací trafikant Adam Vojtěch, je důkazem toho, že prostě došli lidi a nikdo slušný už s Andrejem Babišem své jméno nespojí,“ prohlásila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Vláda v chaosu a neschopnosti překonává sebe sama. Ministr Arenberger odchází po sérii nekonečných průšvihů. Bohužel jen proto, aby se na jeho místo vrátil Adam Vojtěch, který je spojovaný s neprůhlednými zakázkami ohledně nákupů ochranných pomůcek ze začátku pandemie,“ uvedl předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.


Autor: Karel Netolický

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

Včera v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

26. června 2022 v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru