dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - skorojasno
23°C
pozítří
Úterý - oblacno
24°C
Nohejbalovému turnaji Na Františku přálo počasí
Nohejbalový turnaj Na Františku měl výbornou úroveň. Foto (2x): Petr Našic

Nohejbalovému turnaji Na Františku přálo počasí

Nohejbal je sport s dlouhou národní tradicí, kterou udržují i v Praze 1, kde tamější radnice pravidelně pořádá populární turnaje. I tentokrát se Na Františku sešla výborná konkurence z první městské části i dalších míst metropole – ze Žižkova, z Vršovic nebo Bohnic.  

Za krásného počasí byly k vidění vynikající výkony a celkoví vítězové se na první místo a krásný pohár pořádně nadřeli. „Dali jsme do toho úplně všechno,“ potvrdil kapitán vítězného týmu a organizátor turnaje Jan Kechner.

Nasazení sportovců ocenil i radní Prahy 1 pro spolky a kulturu Petr Burgr (My, co tady žijeme / KDU-ČSL), pod jehož záštitou se sportovní turnaje první městské části konají. „Je pravda, že turnaj musí mít své vítěze i ty, kteří skončili na dalších místech. V tomto turnaji jsou ale vítězi všichni,“ prohlásil s uznáním.

nohejbal-praha-1-a

Zprava: radní Prahy 1 Petr Burgr a kapitán Jan Kechner se svým týmem.

Petr Burgr pozval také všechny sportovce na další akci, kterou bude v sobotu 21. září od 14 do 18 hodin „Plavání s MČ Praha 1“ v bazénu Tyršova domu (vstup ze Všehrdovy ulice). Vstup je bezplatný, registrace probíhá až na místě, tratě jsou vypsány pro všechny věkové kategorie a přijít můžete kdykoliv. „Všichni jste zváni a opět na vás čekají krásné poháry," pozval Petr Burgr.

Další informace ZDE: https://www.praha1.cz/udalosti/plavani-s-mestskou-casti-praha-1/


Praha 5: Týmový půlmaraton pro všechny se poběží v parku Portheimka

9. července 2020 v 18:40

Poprvé se dotknout půlmaratonské atmosféry nabídne týmový půlmaraton. Již třetí ročník seriálu Craft Team Running startuje v sobotu 11. července ve  smíchovském parku před vilou Portheimka.

U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Judisté dostali od hlavního města peníze

9. července 2020 v 07:24

Zastupitelstvo hl. m. Prahy minulý týden odhlasovalo poskytnutí individuální neinvestiční účelové dotace v oblasti sportu ve výši 1 000 000 korun spolku Český svaz juda. Mistrovství Evropy v judu 2020 bylo původně naplánováno na termín od 1. do 3. května 2020 v O2 Aréně, ale kvůli epidemii...

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

Praha 4 cvičí Tai chi zdarma

4. července 2020 v 09:44

Cvičení Tai chi pořádá městská část Praha 4 spolu s TIME outDOOR již po dvanácté. Hodiny vede lektorka Vlasta Pelechová.

Další články
Nahoru