Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Noční zátěžové zkoušky Barrandovského mostu neobjevily problémy v jeho statice
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: barrandak.cz

Noční zátěžové zkoušky Barrandovského mostu neobjevily problémy v jeho statice

Noční zátěžové zkoušky Barrandovského mostu nezjistily problémy ve statice mostu způsobné jeho rekonstrukcí, ani nezpůsobily vážné potíže v dopravě. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Most silničáři zprovozní v neděli 3. září a dělníci v následujících dvou týdnech budou ještě mimo jiné upravovat povrch vozovky v místě jeho napojení na Jižní spojku a Dobříšskou ulici.

Letošní opravy mostu zahájili silničáři 15. května. Zahrnovaly práce v levé polovině jižního mostu ve směru ze Smíchova do Braníku a na rampě z ulice K Barrandovu.

Zatěžovací zkoušky, při kterých na most najelo šest naložených nákladních aut, se konaly v noci ze středy na čtvrtek a poté ze čtvrtka na pátek. „Data budeme nyní zpracovávat a výsledky budou součástí kompletní dokumentace rekonstrukce. Nyní nás čekají poslední dokončovací práce, abychom mohli hlavní most a rampu z Barrandova zprůjezdnit a okamžitě navázat pracemi na předpolích mostu," uvedla Lišková.

Dokončovací práce na předpolích na modřanské a smíchovské straně a navážou na otevření mostu a rampy z ulice K Barrandovu. Skončit by měly nejpozději do 15. září. Zahrnovat budou úpravu povrchu v místě napojení silnice z ulice K Barrandovu na most, stavební úpravu místa, kde se odděluje od mostu sjezd do Modřanské ulice, a napojení předpolí na most.

Při těchto pracích bude částečně omezen provoz. U sjezdu z Barrandova budou uzavřeny zpevněná krajnice, vyhrazený jízdní pruh a část pravého jízdního pruhu. Omezen bude provoz u sjezdu na Modřanskou, kde bude uzavřen v délce asi 150 metrů pravý jízdní pruh od sjezdu a levý jízdní pruhu na samotném sjezdu.

Doprava na mostě bude na Smíchovské straně v místě uzavírky ve dvou jízdních pruzích. Na Modřanském předpolí pojedou řidiči ve třech provizorních jízdních pruzích. Od Jižní spojky směrem na Smíchov pojedou auta ve třech jízdní pruzích.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let a vždy potrvá jen část roku. Práce vyjdou za celé období na 594,5 milionu korun.


Autor: ČTK

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru