dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražské krimi

Terminátor se zaměřil na autokriminalitu

V noci na dnešek, od 21:00 do 05:00 hodin, se uskutečnila akce pod názvem „Terminátor“, která proběhla v teritoriu místního oddělení Modřany a Lhotka. Opatření se účastnili policisté uvedených místních oddělení, obvodní hlídkové služby, dopravní policisté, kriminalisté, policisté cizinecké policie a strážníci městské policie. V celkovém součtu se jednalo o 90 policistů a 16 strážníků městské policie.

Tato akce byla zaměřená především na snížení autokriminality v teritoriu uvedených místních oddělení a získání poznatků k pachatelům této trestné činnosti. Konkrétně se jedná o kriminalitu spojenou s krádežemi motorových vozidel, krádežemi dílů z nich a vloupávání se do vozidel. Došlo k uzavření celé oblasti a kontrole všech vozidel, které do ní vjíždí a vyjíždí. Celkem bylo zřízeno 16 pevných a 13 pohyblivých stanovišť. V ulicích se zároveň pohybovali kriminalisté v civilu, kteří pátrali po pachatelích uvedeného typu trestné činnosti.

Celkem policisté zkontrolovali 748 osob a 1624 vozidel. Při tom odhalili 13 řidičů pod vlivem drog a alkoholu, z nichž 8 bylo zadrženo pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a 5 podezřelých z přestupkového jednání.

Další zadrženou osobou byl muž, který sedl za volant, ač to měl zakázané. Ten je nyní podezřelý z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání.

Také se podařilo vypátrat jednu osobu v celostátním pátrání a jednoho cizince podezřelého z neoprávněného pobytu na území České republiky. Policisté uložili 37 pokut v hodnotě 12 tisíc korun a oznámili 8 přestupků.

Získaná data z celé akce podle mluvčího Jana Daňka budou vyhodnocena a na základě těchto zjištění bude provedena další podobná akce.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru