dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Noční přepadení v parku, při loupeži se zachoval jako „gentleman“.  Dívka dohodu odmítla
Útočník držel při přepadení v ruce nůž. Ilustrační foto: freeimages

Noční přepadení v parku, při loupeži se zachoval jako „gentleman“. Dívka dohodu odmítla

V pátek před půlnocí přijela dvaadvacetiletá Bulharka tramvají do stanice Klamovka v Praze 5, odkud se vydala zkratkou přes parčík domů. Tam ji sedmadvacetiletý Čech, který s ní přijel ve stejném voze, přepadl.

S nožem, kterým jí mířil na břicho, po ní vyžadoval vydání jak mobilu, tak peněženky. Dala mu telefon a muž se k ní zachoval částečně jako „gentleman". „Můžeš si vyndat simku,“ řekl. Dál trval na vydání peněženky. To přepadená dívky odmítla a dala se na útěk. Na nedalekých semaforech požádala řidičku o pomoc.

Žena za volantem duchapřítomně hned zavolala na tísňovou linku 158. Policisté oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu našli po několika minutách v parku Klamovka poblíž křižovatky ulic Podbělohorská a Na Hřebenkách muže odpovídajícího popisu.

„Ten, jakmile spatřil muže zákona, začal z kapes vyhazovat různé předměty. Ten nejpodstatnější, tedy uloupený mobilní telefon, si ale nechal v kapse kalhot, kde ho také policisté našli a zajistili. Zadržený se k popsané loupeži ještě na místě doznal,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Z věcí, které lupič vyhazoval z kapes, je zřejmé, že v noci na sobotu nekonal trestnou činnost poprvé. Mezi odhozenými předměty totiž byla například navigace, nebo černé „úřednické“ desky plné písemností.

„Kriminalisté, kteří si případ následně převzali, proto budou případnou trestní minulost zadrženého samozřejmě prověřovat,“ pokračoval Hulan. Na základě popsaného obvinil vyšetřovatel muže z loupeže, za kterou mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru