Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Noční požár bytu na Karlově náměstí nepřežil jeden člověk
Během zásahu bylo evakuováno osm desítek lidí. Foto: HZS Praha

Noční požár bytu na Karlově náměstí nepřežil jeden člověk

Při požáru bytu v činžovním domě na Karlově náměstí zemřel v noci na dnešek jeden člověk, 80 lidí bylo evakuováno. Vyšetřovatelé hasičů a policistů zjišťují příčinu a výši škod. informoval o tom dnes ráno mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči z centrální, holešovické, krčské a petřinské stanice zasahovali dnes po půlnoci na Karlově náměstí u požáru bytu činžovního domu. V době příjezdu první jednotky plameny zachvátily byt v plném rozsahu. 

„Hasiči na lokalizaci nasadili vodní proud vnitřkem budovy a zasahovali v dýchací technice. Evakuováno bylo 80 osob. Jedna osoba požár nepřežila,“ sdělil Kavka.

Plameny hasiči lokalizovali za několik desítek minut, lidé se do svých bytů mohli vrátit po jedné hodině ranní. „Rozsah škod a příčina požáru jsou v šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů,“ dodal Kavka. 


Autor: Jan Puci

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru