Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Noční požár bytu na Karlově náměstí nepřežil jeden člověk
Během zásahu bylo evakuováno osm desítek lidí. Foto: HZS Praha

Noční požár bytu na Karlově náměstí nepřežil jeden člověk

Při požáru bytu v činžovním domě na Karlově náměstí zemřel v noci na dnešek jeden člověk, 80 lidí bylo evakuováno. Vyšetřovatelé hasičů a policistů zjišťují příčinu a výši škod. informoval o tom dnes ráno mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči z centrální, holešovické, krčské a petřinské stanice zasahovali dnes po půlnoci na Karlově náměstí u požáru bytu činžovního domu. V době příjezdu první jednotky plameny zachvátily byt v plném rozsahu. 

„Hasiči na lokalizaci nasadili vodní proud vnitřkem budovy a zasahovali v dýchací technice. Evakuováno bylo 80 osob. Jedna osoba požár nepřežila,“ sdělil Kavka.

Plameny hasiči lokalizovali za několik desítek minut, lidé se do svých bytů mohli vrátit po jedné hodině ranní. „Rozsah škod a příčina požáru jsou v šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů,“ dodal Kavka. 


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru