dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Noční manévry: pohřešovanou hledaly desítky lidí, vzlétl i vrtulník. Děvčátko spalo u příbuzných
Kyjský rybník. I v jeho okolí se hledala pohřešovaná dívenka. Ilustrační foto: Dezidor

Noční manévry: pohřešovanou hledaly desítky lidí, vzlétl i vrtulník. Děvčátko spalo u příbuzných

Rodiče viděli svou devítiletou dceru naposledy v pátek ráno při odchodu do nedaleké základní školy, oznámení o jejím pohřešování přijali policisté včera chvíli po půl jedenácté večer. Už ve tři čtvrtě na dvě ráno byla holčička z Hloubětína nalezena.

Do pátrání se v noci z pátku na sobotu zapojili jednak kriminalisté pátrači, ale také policisté stálých výjezdových skupin obvodního a krajského ředitelství, speciální pořádkové a pohotovostní motorizované jednotky. Připraven vzlétnout byl i vrtulník s termovizí.

Zároveň byly o pohřešování nezletilé informovány všechny policejní služebny na celém území hlavního města, a to do čtyř minut od přijetí oznámení, stejně jako všechny hlídky v terénu, což je v takovýchto případech standardem.

O pátrání byli informováni i strážníci městské policie a pracovníci dopravního podniku. Kriminalisté nejprve prověřovali okruh osob blízkých rodině, tedy příbuzné a známé, a samozřejmě byli v kontaktu i s pedagogy dívčiny základní školy, kteří policistům poskytli celou řadu detailních informací.

„Zároveň probíhalo i pátrání v terénu desítkami policistů speciální pořádkové jednotky a péjáků, kteří prohledávali oblast Hloubětína až po Kyjský rybník,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Do případu se vloží sociálka

Pohřešovanou se nakonec podařilo najít v pořádku a zdravou ve tři čtvrtě na dvě ráno v domácnosti jedné ze známých rodiny. Ta policistům sdělila, že o tom, že dívka u ní přespí, rodiče věděli. To potvrdila i sama holčička.

Práce kriminalistů vypátráním pohřešované nekončí. „Policisté se ve spolupráci s pracovníky orgánu sociální právní ochrany dítěte budou zajímat především o to, zda dívenka vyrůstá v odpovídajícím prostředí, nebo proč jí rodiče začali postrádat až mnoho hodin od chvíle, kdy ji viděli naposledy,“ dodal policejní mluvčí.

Policisté budou také zjišťovat, zda nebylo, či není vůči holčičce pácháno jakékoliv protiprávní jednání, a to ať přestupkového, nebo dokonce trestného charakteru.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru