dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Noční honička: řidič neujel, ale nakonec utekl

V noci na čtvrtek se v Praze odehrála další honička s ujíždějícím autem. Jeho řidič v závěru policistům utekl. Přibližně v půl jedné ráno chtěli policisté v Práčské ulici zastavit k silniční kontrole Škodu Superb. Její řidič ale pokynů k zastavení nedbal, a před policisty začal ujíždět značně vysokou rychlostí.

Ostatně, tímto tempem probíhala následně celá honička, která se zprvu odehrávala v uličkách Zahradního města. Poté si to řidič namířil na Prahu 4, kde před policisty ujížděl například ulicí Türkovou, Brněnskou, 5. Května a Jižní spojku ve směru na Prahu 5.

„Přitom projel městskými částmi Krč a Braník. Odtud přejel přes Barrandovský most na ulici Strakonickou a Radlickou, ze které odbočil a pokračoval až do lesoparku Na Vidouli. Tam chtěl řidič Superbu projet podchodem pro pěší pod tamní železniční tratí," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

To se mu ale nepodařilo a auto zůstalo zaklíněno pravou stranou o stěnu podchodu. Řidič a jeden ze spolujezdců z vozidla utekli, druhého spolujezdce se podařilo zadržet. Nutno zmínit, že řidič Superbu před policisty ujížděl velice nebezpečně, kdy mnohdy ohrozil ostatní účastníky silničního provozu například jízdou v protisměru, nebo na červenou, kdy do křižovatek vjížděl, aniž by si alespoň přibrzdil.

Celou událost nyní prošetřují místně příslušní policisté a kriminalisté druhého policejního obvodu pro celou řadu dopravních přestupků řidiče, po kterém zároveň pátrají. V tuto chvíli nemůžeme vyloučit ani to, že případ bude následně překvalifikován na trestný čin. Policisté totiž v pronásledovaném autě zajistili hned dvě, prokazatelně kradená rádia a nářadí, které se používá k vloupání do aut.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru