dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražské krimi

Noční cyklista ujížděl před hlídkou. Dojel si pro pouta

V rámci kontrolní činnosti v ulici Hákova si autohlídka strážníků z patnáctého pražského obvodu v sobotu kolem druhé hodiny ráno všimla cyklisty, který vyjel z blízkého lesoparku a jel velmi nejistým způsobem a měl očividně problémy se stabilitou. Ve chvíli, kdy spatřil hlídku, snažil se před ní ujet.

Strážníci se ho za pomoci zvukového a světelného výstražného signálu pokusili zastavit. Ten však na výzvu nereagoval a při prudkém odbočení do ulice Evy Olmerové z kola upadl. Strážníci okamžitě muži přispěchali na pomoc a nabídli mu ošetření, protože krvácel z obou kolen.

Cyklista jejich pomoc opakovaně odmítl a nehodlal ani s hlídkou spolupracovat a prokázat svou totožnost. Kolo postavil k dopravní značce, uzamkl ho a chtěl z místa odejít. Hlídka jej vyzvala, aby setrval na místě a prokázal svoji totožnost.

Cyklista však na opakované výzvy nereagoval a dále se snažil odejít. Z tohoto důvodu jeden ze strážníků použil proti muži donucovací prostředky, a protože ten i nadále kladl aktivní odpor, přiložil mu též služební pouta. Poté, co se muž uklidnil, sdělil hlídce své osobní údaje a souhlasil s provedením orientační zkoušky.

Tou mu bylo naměřeno 1, 76 ‰ alkoholu v dechu. Ze svého jednání se bude cyklista dále zpovídat správnímu orgánu, kterému byla celá záležitost postoupena k dořešení.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru