Dnes Pondělí - jasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Noční autobusy budou mít ve směru na sever Prahy novou zastávku Muzeum
Vznik zastávky umožnilo vybudování nového přechodu na magistrále, který je jen pár metrů od chystané zastávky. Foto: Twitter A.S.

Noční autobusy budou mít ve směru na sever Prahy novou zastávku Muzeum

Cestující noční pražskou MHD budou moci od zahájení nočního provozu ze soboty 28. na neděli 29. srpna nově využívat zastávku nočních autobusů Muzeum ve směru na Hlavní nádraží. Na dotaz ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

Zastávka bude sloužit pro autobusové linky číslo 905, 907, 908 a 911. Dosud zastavovaly noční linky ve směru na sever města na I. P. Pavlova a pak až u Hlavního nádraží. V opačném směru zastávka Muzeum funguje.

Zastávka je umístěna přímo naproti tramvajové zastávce linek číslo 11 a 13 v místech, kde bývala provizorní zastávka při výlukách metra. „Vznik nové zastávky umožnila celková úprava křižovatky související se vznikem přechodů," uvedl Drápal.

Zrušen byl levý odbočovací pruh, který nikam nevedl, a zároveň byly posunuty ostatní jízdní pruhy vlevo, čímž vznikl prostor pro nový zastávkový záliv pro noční autobusy. Automobilová doprava vznikem zastávky nijak omezena není.

Nový přechod pro chodce přes magistrálu u tramvajové zastávky Muzeum začal fungovat v minulém týdnu. Druhý z připravovaných přechodů kousek vedle u nové budovy Národního muzea bude otevřen ve druhé polovině listopadu poté, co skončí opravy ve Wilsonově ulici.

Kromě nové zastávky budou od soboty přejmenovány zastávky Černokostelecká na Nové Strašnice a původní stejnojmenná zastávka bude nést nově označení Limuzská. Tramvajová zastávka Výstaviště Holešovice ponese nový název pouze Výstaviště.

Další změny nastanou od 1. září 2021, kdy pojede linka 187 z Nádraží Holešovice přes Jankovcovu, Pelc-Tyrolka a Parkoviště Trojský most zpět na Nádraží Holešovice. Nově budou zavedeny linky číslo 409 z pražského Suchdolského náměstí do středočeských Velkých Přílepů a číslo 415 ze Sídliště Radotín na Karlík. Zrušena bude linka 315. Autobusy číslo 204, 223 a 224 budou mít novou zastávku Sportovní centrum Horní Počernice.

Upraveny budou rovněž některé jízdní řády. Podrobné informace o všech změnách jsou k dispozici na stránkách dopravního podniku (DPP).


Autor: ČTK

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru