dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Noční autobusy a tramvaje pojedou o víkendech častěji, intervaly se zkrátí o deset minut
Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Noční autobusy a tramvaje pojedou o víkendech častěji, intervaly se zkrátí o deset minut

Pražští radní schválili zkušební posílení nočního provozu tramvají a vybraných autobusů o víkendových nocích od 1. září, prozatím do konce letošního roku. V současné době se za víkendovou noc přepraví nočními linkami přes 31 000 cestujících.

„Již několik posledních let docházelo zejména během víkendů k přeplňování nočních spojů především v centru města. Během letošního podzimu, kdy cestuje nejvíce lidí v roce, si vyzkoušíme navýšení kapacity nejvytíženějších nočních spojů. Nově se tak zkrátí intervaly všech tramvajových a šesti autobusových nočních linek ze 30 na 20 minut,“ popisuje náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

Poslední systémové posílení nočního provozu se konalo v roce 2001, kdy byl zkrácen jednotný interval nočních spojů ze 40 na 30 minut. V roce 2008 došlo také k výraznému rozšíření noční obsluhy okrajových městských částí a postupně přibývalo také příměstských spojů.

Kapacita na městských autobusových linkách se postupně zvyšovala nasazováním kloubových autobusů (například na linky 504 nebo 510). Neustále rostoucí poptávce po nočním cestování nejen za zábavou, ale i do práce, však již současné parametry delší dobu nevyhovovaly.

Během nočního období, kdy nejezdí metro ani denní tramvajové či autobusové linky, je v provozu 9 tramvajových a 25 autobusových linek, z toho 10 příměstských. Od 1. září se v nocích z pátku na sobotu a ze soboty na neděli zkrátí intervaly na všech tramvajových a na šesti autobusových linkách (504, 505, 508, 510, 511 a 512) ze 30 na 20 minut.

Centrální přestup mezi tramvajovými linkami v zastávce Lazarská zůstane i při zkráceném intervalu zachován, stejně tak bude zachována i většina ostatních garantovaných návazností v dalších přestupních bodech.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru