Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Noční autobus z letiště na hlavní nádraží pojede každých třicet minut
Noční autobusová linka 907 na pražském letišti. Foto: Sandra Sedlecká / Ropid

Noční autobus z letiště na hlavní nádraží pojede každých třicet minut

Noční autobusová linka 907, která jezdí z pražského Letiště Václava Havla na Hlavní nádraží pojede od začátku srpna namísto jednou za hodinu v intervalu 30 minut. Důvodem je nárůst počtu cestujících v turistické sezoně. V tiskové zprávě o tom informoval Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Kratší intervaly začne mít autobus v noci z 1. na 2. srpna.

Z důvodu nárůstu sezonní poptávky po cestování na a z letiště Václava Havla Praha dojde od noci z 1. a 2. srpna k sezonnímu posílení noční autobusové linky 907, která zajišťuje spojení letiště s centrem Prahy.

Interval linky mezi ruzyňským letištěm a hlavním vlakovým nádražím bude v období hlavní turistické sezony od června do září zkrácen z 60 na 30 minut. V souhrnu s dosavadní linkou 910 tak pojede autobus z letiště do centra Prahy každých 15 minut.

Linka 907 vede mezi letištěm a nádražím také přes Nebušice, Hanspaulku, Hradčanskou, dále Letenským tunelem na Náměstí Republiky a Masarykovo nádraží. Jízdní doba linky 907 mezi Letištěm a centrem (Náměstí Republiky) je 39 minut, je tedy rychlejší než linkou 910.

Souhrnný interval v letiště do centra Prahy tak bude zkrácen na 15 minut. Z nočních autobusových linek je možné přestoupit také na noční tramvaje v zastávkách Divoká Šárka, Petřiny, Vypich nebo Hradčanská.

Zároveň bude od stejného data celoročně posílena autobusová linka 905 novým prvním spojem z I. P. Pavlova v 0:16 ve směru Sídliště Čimice pro vykrytí dlouhé časové mezery mezi posledním metrem C a první nočním spojem linky 905.


Autor: puc

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

Včera ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru