dnes
Pátek - jasno
1°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Zpravodajství

Noclehárny se rychle zaplňují, volno je ještě na lodi Hermes

Místa v noclehárnách pro lidi bez přístřeší se rychle zaplňují, Michle i Vackov jsou většinou plné. Volná místa stále nabízí loď Hermes. Vzhledem k velmi mrazivému počasí, které má v Praze vydržet i v průběhu následujícího víkendu, byl na lodi do odvolání s okamžitou platností zrušen poplatek pro osoby bez přístřeší. 

„Zatím je to do pondělí, ale jsme připraveni v případě nutnosti tento termín prodloužit. Jinak je zde přibližně osmdesát míst volných, takže bychom měli víkend zvládnout bez komplikací,“ řekl radní pro sociální oblast hl. m. Prahy Daniel Hodek s tím, že díky nepřetržitému provozu dispečinku je monitorována naplněnost všech zařízení a terénní pracovníci pak mohou lidem bez přístřeší nabízet konkrétní zařízení k přečkání noci v teple.

Všechna ostatní pravidla noclehárny na Hermesu zůstávají plně v platnosti. Klasický příjem klientů bude stále 19.30–20.30 hodin a v pozdějších nočních hodinách budou přijímáni pouze klienti avizovaní na Hermes právě přes Centrální dispečink.

„S ohledem na hlášené vysoké mrazy zároveň prosím touto cestou všechna pracoviště zapojená do zimních opatření o vyšší toleranci případné hladiny alkoholu u klientů,“ dodal Hodek. 


Další články
Nahoru