dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Noclehárny pro bezdomovce zatím nejsou plně obsazené, v záloze jsou ještě vyhřívané stany
Ilustrační foto: archiv

Noclehárny pro bezdomovce zatím nejsou plně obsazené, v záloze jsou ještě vyhřívané stany

V současné chvíli jsou v Praze v provozu, vedle celoročně fungujících zařízení, tři noclehárny speciálně zřízené pro zimní období s maximální kapacitou 294 lůžek, které byly během víkendu obsazeny zhruba z 90 %.

Celoroční noclehárny, včetně lodi Hermes, poskytují celkem 345 lůžek, ale tyto kapacity nejsou zcela obsazeny. Během víkendu byla na lodi Hermes volná lůžková kapacita 100 míst, která, v případě úplné obsazenosti zimních nocleháren, budou postupně obsazována lidmi bez domova. Dalším plánovaným krokem, v případě potřeby, bude otevření čtvrté zimní noclehárny s kapacitou 100 míst.

V případě, že by mrazy trvaly déle, je Praha připravena otevřít na noc i tři nízkoprahová denní centra. Kdyby ani tyto kapacity nedostačovaly, jsou v záloze připraveny vyhřívané stany, čímž by se celková kapacita navýšila o 60 až 200 míst.

Přes den mohou v případě zhoršeného počasí bezdomovci navštěvovat i denní centra, která mají v rámci zimních opatření rozšířenu provozní dobu od 09:00 do 19:00. Zimní režim podle současných plánů potrvá do konce března.


Další články
Nahoru