dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská kultura

Noc literatury nabídne 19 zastávek v Nuslích a Michli

Literární happening Noc literatury 2017, který organizují Česká centra, proběhne v Praze dnes. Každá z  účastnických zemí představí jednoho svého současného autora v novém českém překladu. Kromě světových autorů mohou návštěvnící objevovat také méně známá pražská zákoutí a netradiční či běžně nedostupná místa.

V předchozích letech se četlo na Malé Straně nebo na Starém Městě v Libni, na Smíchově, na Letné, na Žižkově, v Dejvicích, v Karlíně. Letos našla Noc literatury své místo v Nuslích a Michli.

Letošní trasa má celkem 19 zastávek. Čtení probíhají paralelně – na všech místech začíná čtení v 18:00, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22:30. Návštěvníci si sami volí pořadí míst, která během večera navštíví. Podrobnosti o akci jsou zde: http://www.nocliteratury.cz/cs/2017/city/281-praha/?lang=cs.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru