dnes
Pátek - polojasno
3°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
6°C
pozítří
Neděle - snih
4°C
Noc hotelů i letos táhne, většina pokojů se rychle vyprodala
V rámci Noci Hotelů se prodávaly i pobyty v dejvickém hotelu International. Foto: Facebook

Noc hotelů i letos táhne, většina pokojů se rychle vyprodala

V pátek 25. ledna proběhne třetí ročník akce Noc hotelů, kterou pořádá Asociace hotelů a restaurací České republiky ve spolupráci s pražským a brněnským magistrátem a také ve spolupráci s marketingovou organazací Prague City Tourism (PCT) a ostatními partnery. Noc hotelů se letos chystá nejen v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, ale také nově v Ostravě a dalších regionech České republiky. 

Pro hosty je rovněž připraven zajímavý program, spojený například s možností podívat se do míst, kam se běžně nedostanou. Pro účastníky Noci hotelů je přirpaven zvýhodněný vstup v Praze na Pražský hrad, do Národní galerie, do Muzea hlavního města Prahy nebo na Staroměstskou radnici.

Hlavním smyslem akce je podle PCT snaha poděkovat místním obyvatelům za toleranci intenzivního cestovního ruchu v místě, kde žijí, ale také informovat o tom, jak přispívá cestovní ruch ke zlepšení životního standardu.

I letos si hosté mohli zarezervovat ubytování přes webové stránky www.nochotelu.cz, Nově hosté také na stránkách mohli najít doprovodný program v podobě památek a kulturních akcí pro Prahu a Brno. Rezervace byly spuštěny 3. prosince a ukázalo se, že stejně jako v předchozích letech je o akci opravdu velký zájem.

Většina ubytovacích zařízení byla vyprodána během několika hodin. Cena pokoje pro dvě osoby včetně snídaně zůstala rozdělena do třech cenových hladin: 777, 999 a 1111 korun.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

Dnes v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Byla spuštěna platforma znesnáze21, umožní zakládat ověřené sbírky

15. ledna 2020 ve 14:46

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nově navázala spolupráci s Nadačním fondem pomoci. Tato organizace již od roku 2012 pomáhá lidem v tíživé životní situaci. Aktuálně spouští fond novou platformu znesnáze21, jež umožní jednoduše zakládat ověřené sbírky pro lidi či organizace potřebující...

Polytechnické hnízdo se otevírá v Praze 1, celkově je už třinácté v metropoli

15. ledna 2020 v 10:44

Učebny pro moderní pojetí výuky dílen a robotiky se dnes nově otevírají v první městské části v prostorech Střední průmyslové školy strojnické v Betlémské ulici. Z pohledu celé metropole jde již o 13. „hnízdo“ a zároveň první, které je k dispozici na území městské části Prahy 1. Žáci a učitelé...

Další články
Nahoru