dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
No pain no game: Startuje interaktivní výstava, na které vás budou chyby fyzicky bolet
Výstava No pain no game začíná tento týden ve středu. Foto: www.goethe.de

No pain no game: Startuje interaktivní výstava, na které vás budou chyby fyzicky bolet

Od středy můžete v Národním technickém muzeu v Praze 7 navštívit interaktivní výstavu No pain no game. Expozice, která vznikla v rámci festivalu „Hráčský instinkt!“, dokládá, že je důležité neprobírat a neuplatňovat fenomén současné hry pouze v komerčním kontextu, ale i v rámci kulturního diskursu.

Výstava představí počítačovou hru uměleckého dua Volker Morawe a Tilman Reiff z Kolína nad Rýnem, která každou chybu trestá skutečnou fyzickou bolestí. Návštěvníci se dále mohou těšit na nejmenší sociální síť na světě či koule, které se jako mávnutím kouzelného proutku při zpěvu pohybují, či flipper, na kterém hrají návštěvníci na stejné úrovni s hráči tvrdými jako ocel.

06-nahled Multisensorické artefakty Moraweho a Reiffa přináší do virtuální hry fyzickou realitu a vytváří protipól k masivně postupující izolaci uživatelů elektronických přístrojů. První samostatná výstava tohoto německého uměleckého dua na světě prezentuje deset vybraných děl, která různými způsoby zvou k interakci.

Přestože ostatní exponáty této umělecké přehlídky vyvolávají méně drastické vjemy, je jim společné to, že pokud je člověk chce poznat, tak pouhé pozorování nestačí. Jen návštěvníci, kteří prokážou dostatečnou dávku odvahy, mohou na čas splynout s instalacemi.

21-a-nahled Ty zvou různými způsoby k interakci – ke hře podle náročnosti návštěvníky od 6 let, 12 nebo až 16 let. Aktivity pro menší návštěvníky jsou ,,úplně bezbolestné“ a přívětivé.

Výstava bude otevřena v expozičním sále Národního technického muzea (Kostelní 42, Praha 7) od 17. prosince do 8. února 2015. Út–pá 9–17:30 hod., so-ne 10–18 hod.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru