dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
No nic, řekl zdrogovaný lupič obsluze benzínky a vešel do náruče policistů
Zdrogovaný lupič. Foto: Policie ČR

No nic, řekl zdrogovaný lupič obsluze benzínky a vešel do náruče policistů

Detektivové specializující se na loupežná přepadení z druhého policejního obvodu vyšetřují od včerejšího večera loupežné přepadení čerpací stanice v Plzeňské ulici na Praze 5. Podezřelý muž přicházel krátce po dvaadvacáté hodině na čerpací stanici s kšiltovkou a kapucí nasazenou na hlavě, a ruku si přitom držel v oblasti pasu.

Policisté z místního oddělení v Košířích a z hlídkové služby proto pomalu přijeli blíže k prodejně a sledovali, jak muž předstírá zájem o koupi nápoje. V tu chvíli byl totiž uvnitř ještě jeden zákazník a lupič čekal, až odejde.

Když se tak stalo, podezřelý mladík si to namířil přímo k obsluze, po které požadoval vydání finanční hotovosti a zároveň hrozil použitím střelné zbraně. Obsluhující muž však lupiče upozornil na to, že celý skutek sleduje policie stojící u vchodu a vyzval ho, aby se otočil.

Ten na to reagoval slovy: „No nic“, otočil se a odešel ven. U východu pak doslova vešel do rukou policistů, kteří ho zadrželi a převezli na služebnu, kde si případ převzali kriminalisté.

Ti nakonec nechali muže pod vlivem pervitinu přezkoumat znalkyní z odvětví psychiatrie a poté ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu loupeže. Za spáchání tohoto skutku mu hrozí až desetileté vězení.

Šestadvacetiletý lupič má pouze jeden záznam v rejstříku trestů, nejedná se ovšem o skutek násilného charakteru. „Obviněný skončil v policejní cele s podnětem na návrh na vzetí do vazby, o kterém rozhodne soud,“ sdělila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru