dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Nezávislí v pražském zastupitelstvu posilují, klub ODS se opět zmenšil
Jednání pražského zastupitelstva. Ilustrační foto: archiv

Nezávislí v pražském zastupitelstvu posilují, klub ODS se opět zmenšil

Pražský zastupitelský klub ODS přišel o dalšího člena. Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský, který pozastavil své členství v ODS, se rozhodl vstoupit do klubu nezávislých. Mlejnský své členství v ODS pozastavil již 17. března. Členem ODS byl přitom od roku 1995 a ze strany prý vystoupil z rodinných důvodů.

„Do klubu nezávislých jsem vstoupil z důvodu, že být v klubu zajišťuje určitý servis, který jako zastupitel potřebuji," řekl ČTK Mlejnský. Klub zastupitelů ODS se tak z původních 20 zmenšil na 14 členů.

Mlejnský pozastavení svého členství v ODS zdůvodnil rodinnými důvody. Má nemocnou manželku, a tak se musí starat o své čtyři děti. Vzdal se proto funkce prvního místopředsedy ODS Prahy 11 a předsedy organizace této strany Jižní Město II. Starostou Prahy 11 však zůstává.

Klub nezávislých tvoří v pražském zastupitelstvu bývalí členové ODS. Prvními členy byli starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík a zastupitel Prahy 10 Ivan Vinš.

Ti byli vyloučeni z ODS poté, kdy v rozporu s rozhodnutím klubu loni hlasovali při odvolávání radních za ODS – klub se usnesl, že občanští demokraté hlasovat nebudou. Předsedkyní je zastupitelka Prahy 13 Gabriela Kloudová.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru